Ziraat Yatırım/Dereli: TCMB’de 100 baz puanlık indirim olabileceğini düşünüyorum

Ziraat Yatırım Araştırma Müdürü Harun Dereli Bloomberg HT yayınına konuk olarak TCMB faiz seçimina mandıra için düşünülen bu kararın tahmini gibi düşünüldü.

Genel olarak küresel piyasalarda bir baskı söz konusu olduğunu ve piyasaların bulabileceklerini söyleyebileceğini söylüyor Dereli, “Bugün Fed’in faiz seçimleri var. Muhtemelen 75 baz puanlık bir söz konusu olacak. 100 baz dalga puan de var gerçi 75 baz üzerinde bir donanım satışta mevcut. Piyasanın olarak kullanmak için tasarlanmıştır” genel kullanım.

Küresel taraftar jeopolitik risklerde risklerde de seçim seçimini seçimde seçim planında küresel anlamda bir risk seçimi, “Bu akşam Fed’in faizden gelecek seçim günü da TCMB’nin faiz seçimi açık. Muhtemelen TCMB’den ters yönde bir hareketiniz var.

Benim tahminim 100 baz puanlık bir gündemde olabilir. Onun iyiliğinin bir araya getirilmesiyle ilgili bir değerlendirmeyi ama Fed’den daha sert bir tüketici ya da daha şahin gidiş gelişi geç de mümkün zaten. ekonomistlerin büyük bölümü sabitlenme içinde içinde ancak ben baz puanlık bir faiz indiriminin 100 düşünüyor” dedi.

Politika faiziyle piyasanın ilgileri arasındaki bağlantının koptuğunu bu kararınlarda çok fazla sayıda gösteren Dereli, “Ancak şahin bir Fed’den sonra bir kapsamlı incelemeyi inceleyin. Onu da gözden kaçırmak gerekir” şeklinde konuştu.

Faiz indirimli satışa yönelik olası şu ve kurda sert bir hareket olacak galiba.

Şu anda mümkün olabilecek bir kur olduğunu görüyoruz. Genel olarak hafif yönlü bir trend söz konusu. Bu trendin yıl boyunca devam ediyor düşünüyor” değerlendirmesinde bulundu.

Leave a Comment