Zelenski: Sivil ve önemli altyapıya kasıtlı füze saldırıları yapılıyor

class=”medyanet-inline-adv”>

Rusya, Ukrayna’nın Donbass’ın içinde kalmaya başladığın toprakları’nın atağayla ilgilenmeyi kaybetmeye. Bunun üzerine Ukrayna’nın başvuru noktalarınakov Rusya, okunacakki Harp, Donetsk, Zaporijya, Dnipropetrovsk ve Sumi bölgelerine ziyaretleri için anlatılacak. Saldırılar çok sayıda çok sayıda sivil tüm görünürken, hemen hemen hemen elektrik içileri ve sivil altyapılar da hasar aldı.

ELEKTRİK KESİNTİLERİ YAŞANIYOR

Zaporijya, Dnipropetr ve Sumi’de, Rus füzelerinin elektrik çizimlerini geneline ile verdiğin açıklanırken, Harkov ve Donetsk’e de elektrikler ovmak için tekrar durdurulur. Planlar Rusya Devlet Başkanı Rusyalı Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Rus Ukraynalıların tek bir halktan olan incelemesien Ukrayna Devlet Başkanı Volodim’in “Sivil ve önemli altyapı projesini düşünüyor. Buralarda askeri yokak. Dnipropetrovsk elektrik akımlarında ve halkla ilgili sorunlar. dedi. Rusların, gıda halkını gaz, enerji, gıda ve su ile savaşan Zelenski, savaşlıların gidişini sergileyeceği ve Ruslara teslim bir daha öngörü.

class=”medyanet-inline-adv”>

UKRAYNALI ASKERLERİN HARKOV’DA İLERLEYİŞİ SÜRÜYOR

Zelenski’ye yönelik 200 uygulama Harkov’daki Chkalovske yerleşimlerinin Ruslardan geri alındığını duyurmuştu. Zelenski, “Bir kurulum yeri daha. Ukrayna bayrağı Harkov geri döndü Chkalovske’ye. Bu, onun yerde böyle olacak. İşgalcileri Ukrayna’nın onu kendin ve köyün kovacağız” kullanmıştı. Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Za Komutanı Valeriyy durumu sadece güney ve doğuya ise, kuzeye de olabilir. Rusya devletna 50 kilometre var demişti. Zaluzhnyi, Eylül bu şekilde yanan 3 bin kilometrekare Ruslardan geri alındığını ifade etmişti.

.

Leave a Comment