Zanetti en beğendiği Türk futbolcuyu açıkladı

Dünyanın önde gelen takımlarından mavi-siyahlıların Türkiye akademi tarafından 19-20 Eylül’de olaylar için Mersin’de bulunan İkinci Merkezi Zanetti, AA haberlerinin sorularını yanıtladı.

SORU: Inter Akademi Türkiye’nin hem tanıtımına katıldınız. Akademinin Türkiye’deki yapılanması hakkında ne malum?

Javier Zanetti: Bu şehir içiliği başta olmak üzere buradayız çok amaçlı. Bizim için Inter Akademinin bu çalışma çalışması çok şey için çok değerlilerimizi ve çalışmalarımızı şu şekilde kullanmak istiyoruz. ortaklarımıza da bu buluşmayı için gönülden teşekkür ediyorum.

SORU: Türk futbolunun geleceklerini söylersiniz?

Javier Zanetti: Türk futbolunun parlak bir geleceğini düşünüyor. Çok büyük teknik direktörler ve büyük futbolcular var. Avrupa’daki yarışmalarda her zaman başaktör olmayı başarıyorlar.

SORU: UEFA Şampiyonlar Ligi 2022-2023 finaline İstanbul ev yapılacak. Organizasyon finalinin İstanbul’da nasıl değerlendiriyorsunuz?

Javier Zanetti: İstanbul büyük bir şehir. Tüm dünyada izlenecek Şampiyonlar Ligi finali ev yarışması yapılacak. Türkiye’nin bu harikası organize etmek için hazırlayabilirsiniz.

2010’da kazandıkları Şampiyonlar Ligi finalini unutamıyor

SORU: 1982′ futboldependiente satışta sona erdiğinde, futbolda 2014′ futbol takımına kadar yükseldiğiniz Inter’de sona erdi. Çok sayıda başarı elde etmiş başarınızın en özel anı hangisi?

Javier Zanetti: Inter için çok büyük bir şey var ama kesinlikle (2010) Madrid’deki Şampiyonlar Ligi finalinin kazanılması (Bayern Münih – Inter: 0-2).

SORU: Unutamadığınız bir golünüz var mı?

Javier Zanetti: Bize ligde şampiyonluğunu getiren, ligde’ karşıyamız ile bir araya gelelim ile Lazio’ya karşı Paris’teki UEFA finalindem gol.

“Dünyanın geçmiş en iyi futbolcusu Messi”

SORU: Sizce dünyada geçmiş en iyi futbolcusu kim?

Javier Zanetti: Messi. Hiç şüphe yok.

SORU: Türk futbolculardan Okan Buruk ve Emre Belözoğlu ile Inter’de forma giydiniz. Geçmişteki takım taraftarları Okan ve Emre hakkında ne malum?

Javier Zanetti: Okan ve Emre çok iyi arkadaşı. Çok güzelim var. Onlarda çok güzel dileklerde bulunuyorum.

SORU: Kariyerinizde karşı karşıya gelenz en zorlu Türk takımı hangisiydi?

Javier Zanetti: Büyük takımlara karşı şansı bulmak. Fenerbahçe’ye karşı ürünlerimiz bir ürün da koleksiyonunda ve çok zor oldu. Galatasaray da aynı şekilde. Her ikisi de karşılaşması zor takımlar.

SORU: Türk takımları arasında küçükleriniz bir kulüp var mı?

Javier Zanetti: Şu anda Türk futbolunu genel olarak seviyorum. Tek bir takım değil.

En beğendiği Türk futbolcu Hakan Çalhanoğlu

SORU: En beğendiniz Türk futbolcu kim?

Javier Zanetti: Hakan Çalhanoğlu.

SORU: Teşekkür ediyoruz. Eklemek için bir şey var mı?

Javier Zanetti: Türkiye’de ilk kez Inter’de olması nedeniyle memnunuz. Bu aynı zamanda bu ülkede ne kadar çok taraftarımız olduğunu gösteriyor. Her zaman en büyük Inter.


Mehmet Can Belören
Haber7.com – Spor Sorumlusu

Haber 7 - Mehmet Can Belören

.

Leave a Comment