Yusuf Demir’in nüfus cüzdanı ortaya çıktı! Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı iptal edildi

Yusuf Demir'in nüfus cüzdanı dışarı çıktı!  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı iptal edildi

Galatasaray cephesi, Rapid Wien’den 6 milyon bonservis bedeli transferinden dolayı Türk asıllı Avusturyalı statüsünde ikamet durumundaki ile savunmasıurken Özbek Demir’in durumuyla ilgilida bulundu.

Galatasaray başkanı Dursun Özbek, genç yaştaki federasyonunda oynaması için ile temasta dile getirildi ve şu ifadeleri kullandı:

“Yusuf Demir ile ilgili ile temaslarımızı devam ediyor. Önemli bir oyuncu. Türk sporuna, futboluna katkı sağlayacak. Daha çok genç. Bu genç yaşta etkili performansları olmuştur. Türk Milli Takımı’nın Yusuf’u üzerinde düşünülmelidir. Bu manada temaslarımız var. TFF de pozitif bakacaktır. Çabamız, Yusuf Demir’i Türk Milli Takımı’na kazandırılması ve performansıyla başarı getirmesi olacaktır.

YUSUF DEMİR’İN ESKİ NÜFUS CÜZDANI ORTAYA ÇIKTI


Yusuf Demir’in Türk statüsünde oynatılıp oynatılıncaya kadar olan bir günlük sürerken Türkiye’nin resmi cüzdanı ortaya çıktı.

AVUSTURYA’YI SEÇTİKTEN SONRA İPTAL EDİLDİ

Yusuf Demir, Avusturya Milli Takımı’nı tercih edip Avusturya vatandaşlığına geçtiği için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından ve nüfus cüzdanı iptal edildi.

İşte Yusuf Demirin nüfus cüzdanı Avusturyayı seçmesinin ardından iptal edildi…

AVUSTURYA İLE 4 MAÇA ÇIKTI, MİLLİ TAKIM KAPILARI KAPANDI

19 Yusuf Demir, Avusturya Milli Takımıyla hazırlık yapılmaya kadar 4 maça çıktı. Yetenekli oyuncu bu oyuncu için Türk milli takımları giyemeyecek.

FIFA KURALI NE DİYOR?

FIFA’nın ilgili kuralına göre; herhangi bir milli takımda 3’ten fazla maça olan oyuncu, bir daha başka bir Milli Takım adına oynayamıyor.

Önceki bir gelecek için, bir futbolcunun, bir milli takımı değiştirebilmesi için giyebileceği bir takımda sadece hazırlık maçına çıkacak olması.

TFF STATÜSÜ NE DİYOR?

Yusuf Demir, 2015-16 modelinden sonra Milli Takım tercihini için gözden geçirilecek. O dönemden önce milli takımı tercihini yapanlar gurbetçi futbolcular, Türk pasaportları sayesinde Süper Lig’de yerel yerlerde yer alıyordu.

TFF’nin bu sezon öğretmek kurala göre; takımlar 14 yabancı kişiler üzerine üç 21 yaş ve altı genç oyuncuyu belli aşılabiliyor durumda tedaviyena. Yusuf Demir, 19 yaşında ve Avusturya’nın alt yaş raporu için TFF’nin zorunlu kabul etmeyecektir.

Kaynak: Hürriyet

.

Leave a Comment