Yusuf Demir Türk statüsünde mi? Fatih Terim detayı…

Galatasaray ‘ın Rapid Wien’den 6 milyon Euro bonservis bedeli ile transfer olduğu Yusuf Demir, Süper Lig’deki ilk maçına Kasımpaşa çıktı. Sarı kırmızılı 2-2 oyununda Yusuf, 77. Belçikalı yıldız Dries Mertens’in yerine oyuna girdi. Genç oyuncu, yükseltmelerle birlikte yaklaşık 18 iyi kumaşını hemen belli oldu ve sosyal medyanın da en çok konuşulan isimlerinden oldu. Yusuf, klas pasları ve adam eksiltme becerisiyle izleyenlerin beğenisini kazandı. Demir, Barselona’dan satın alma olanağını kullanmayınca yolu Türkiye’ye düştü.

Yusuf Demir Türk Milli Takımı’nda oynayan mı?

Avusturya’nın Viyana’da gelen 19 araç kullanan gurbetçiçi Yusuf Demir’in Kasımpaşa’daki herkes milli takımı’nda oynayıp oynayamayacağını merak etti. Futbolseverler “Yusuf Demir Türkiye A Milli Takımı’nda oynayabilir mi” internetten başlamak için başladı.

Avusturya ile 4 maça çıktı Türkiye bitti

Yusuf Demir, altyapılar dahil olmak üzere bir takımda da milli takım tercihini Avusturya’dan yana kullanmıştı. Türk oyuncu, toplam 4 kez Avusturya Milli Takım formasıyla sahaya çıktı. FIFA’nın kezna göre genç bir oyuncu 3 fazla bir milli takımını giyerse bir başka milli takımı seçemiyor. Avusturya ile 4’e çıkan Yusuf Demir bu Türk Milli Takımı’nda kazalı maçında kaybetti.

Yusuf Demir yerlide mi yerli mi?

Yine bir çok insan Yusuf Demir’in Galatasaray’daki statüsünü de merak etti. Taraftarlar internet üzerinden “Yusuf Demir’in statüsünde mi yurttayken mi oynuyor” adından artık satın aldığındandır. Yusuf Demir, 2015- 2016’dan sonra milli takım tercihini Avusturya’dan yana kullandığı için kullanımda tercihleri ​​tercih edildi. Türkiye Futbol Federasyonu (F), 7 yıl önce planlama talimatıta, gurbet futbolcuların milli takım tercihinde 2015-16 sonu sınır olarak koymuştu. Dolayısıyla Yusuf Demir, Galatasaray’da dış statüsünde oynuyor.

Fatih Terim’in yerli kuralı yolu kapattı!

Ajansspor’un haberine göre; Galatasaray’ın transferi ve onun gibi 2015-16 Yusuf Demir tercihn sonra başka milli takımları gurbetçilerin Türkiye’de yerli yerindeki oynamasının yolunun Fatih Terim’i kapattı. Terim, Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) onaylatmıştı. Terim, Haliç Kongre Merkezi’nde sunumuda “Yapılan değiştirmeyi 14 farklı değil 14 yerel olarak gerekli olarak” demişti. Kulüpler’v onun için yerel teşviği için TFF’nin adı altında kısa süre sonra bu uygulama da oynanacak ödemetı.

Veli Kavlak statüsünde rol aldı

Buna göre ödeme 14 kuralına mandıra talimatı, 2015-16 sonrası milli takım tercihi okullarında öğrencilerde sayılacağı şeklinde olacak. Beşiktaş ‘ta oynayan ve Milli Takımı’nı seçen Vel Kavlak, bu tercihi söz konusu önce gözden geçirilmesi için yerli yerinde sayıldı. Futbolun bircilvesi olarak Yusuf Demir’in Galatasaray’da yerli yerinde oynamasının yolunun bir yerde Galatasaray’ın efsanesi Fatih Terim kapatmış oldu. Bir yorumcu ve bu ancak gerektiğin çok yorumlayıcı olduğunu iddia etmiyorum.

.

Leave a Comment