Yunanistan’ın insanlık suçu karnesi

Norveçli sivil toplum içinde bir şekilde hazırlanmış ve hazırlıklı olun. 8,5 ayda 19 bin göçmenin ölüme itildiğinin raporda, AB de elendi.

Yunanistan’ın Sahil Güvenlik unsurlarının tüm unsurları, tüm bakış açıları dramı olacaktır.

Ege’deki Yunan adalarına sadece Türkiye’den, Libya, Tunus gibi geçişlerden değil geçiştiriliyorlar, can salı ve lastiklere binilerek Türk karalarına geri itiliyor.

Ege, ölüm denizine döndü

Açık denizde ölüme gelen kişiler tarafından terkedilebiliyorlar.

Yunanistan’ın Ege durumdaki adalara Avrupa hayali ile ilgili deneyimlerden gelenler için Ege Denizinden son aylarda ölüm denizine dönüşmüş.

Dünya ise bu zulme sessiz tercih ediyor.

Yunanistan’ın darbettiği geçişini anlattı VİDEO

Dayak yiyenler bitik vaziyette kurtarıldı

4 Ağustos 2022’de Bodrum Karaada açıklarında 3 düzensiz göçmen kurtarıldı.

Bitkin vaziyette bot içinde Türk Sahil güvenlik yolu tarafından kurtarılan 3 küçük göçmen çocuklarında, darp ve arazirlerine rastlaması ve hareket kısıtlamalarından geçirildi.

Yunanistan'ın suçu karnesi #1

Değerli eşyalarını alıp, geri itiler

Hastaneye sevk edilenlerden biri, Bodrum’dan yüzerek Yunanistan’a geçirilenklerini, Yunan kıyılarına ve Yunan polisinin örneğini yakaladığını, yetiştirdiklerini yakalamalarını, polislerle velarla darbedillerini, ellerinin sıkıştırılarak Yunan Sahil Güvenlik botuna bindirildiklerini, Türk kara sularına yaklaştıkları bir yerde ise kurtarılabilir bindirildiklerini ve kelepçelerinin açıldıklarını söyledi.

Yunanistan'ın suçu karnesi #2

8,5 ayda 19 bin 14 kişi geri itildi

Türk Sahil Komutanlığı için 2022 yolcu 8,5 aylık kullanım Ege kıyılarına Yunanistan Sahil Güvenlik öğeleri can salı ve botlar içinde geri itilen sayısı 16 bin 901.

Ocak 2022’de bin 213 kişi, şubatta 1.126, martta 95, nisanda 1.847, mayısta 2 bin 278, haziranda 2 bin 927, temmuzda 2 bin 973, ağustosta 3 bin 585 ve eylül benzer 20 günlük hayatta 2 bin 113 kişi olmak toplam 19 bin 14 kişinin ana unsurlarına ait unsurlar tarafından Türk kara suları geri itildi.

Yunanistan'ın suçu karnesi #3

32 ayda 40 bin kişi geri itildi

Ege’de göçmenlerin takibini yapan ve yardımcı olan Norveçli sivil toplum üzerinden Ege Tekne Raporu (Ege Tekne Raporu) tarafından kontrol edilir.

Ege Tekne Raporu’nune ​​göre göre, Mart 2020′ bu yana 40 bin tarafından aşırı yağışsız Yunan makamları Ege Denizi’ne geri itildi.

Yunanistan'ın suçlu karnesi #4

Göçmenlerin içine bindirildiği can salı şirketi’da

Raporda, 2020 yılı içinde uygun şekilde tasarlanıp içlerin içine bindirilerek geri itilebilir olanlardan can sallarının, Pire limanına yakın bir bölgede üretin, üretimin “Lalizalar” isimli Yunanlı bir firmaya ait olduğu aktarıldı.

2020’den Ege Denizi’nde elele hakkında tahmin edilen 850 can salı ile ilgililere yönelik yapılabilecekler, 20-55 bin liradan satılacağı öğrenildi.

Yunanistan'ın suçu karnesi #5

“Geri itilenler beyaz Hıristiyanlar”

Avrupa’nın sessizliğine de tepkiyle ilgili olan aynı raporda ölümle ilgili olanlarla ilgili.

Raporda, “Ölüme uğursuz sayıda öğrenciden oluşan, beyaz örneklerden, o zaman aşımından yoksun ses getirirdi. Bu durum tüm dünyada manşet kullanılabilir. Dünyaya ağır ağır vurulan kişilerden sorumlu kalır ve kalır. Ama bu sandal ve sallardaki insanlar, seyir beyaz değil, farklı bir dini görüşe sahip olmak için umursamıyoruz. Bu vahşet için Yunan hükümeti kınanmıyor, aslında tam tersi.” ifadelerine yer.

Yunanistan'ın suçlu karnesi #6

AB’ye eleştiri

Norveçli sivil toplum raporunda ayrıntılı bilgi “Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula Von Der Leyen, Yunanistan’ı ‘Avrupa’nın kalkanı’ olarak nitelendirerek onları cesaretlendirdi. AB fonları, seçkin kapalı tutmaları için Yunanistan’a ait ve Avrupa Sınır ve Sahil Frontex, Yunanistan’da ak güvenlik kadar en yüksek sunucu sahip olan araçlar, toplulukları geri hakkında Yunan makamlarını hazırlamak.

Yunanistan'ın suçu karnesi #7

“Hem eleştiriyor hem de ekipmanları sağlıyorsunuz”

Avrupa Komisyonu bir yandan’ı insan kullanım ve yaşam yasaları tarafından beğenilmek için’ ve diğer bölümden gözden geçirilmek için araç, para ve donanımları sağlıyorsunuz. Bu yıl Türkiye ile Yunanistan’daki sularda sihirli bir şekilde beliren cankurtaran sallarının görselleri görülecektir. 2020’de 187 can salı alındı, 2021’de 290. 2022’de fazla sürerken 6 binden erkek, kadın ve çocuğumda 370 can salı Türk Sahil tarafından güvenlik.” denildi.

Yunanistan'ın suçu karnesi #8

İşkence ve cinsel istismar iddiası

Raporda, Yunan biçimli olmayan adalarına nasıl kullanılır, nasıl kullanılır?

“Yunandalarına girenlere, geriden gelen tüm eşyaları, çantaları, paraları ve yağma gibi avlanarak toplanıyor. Silah zoruyla, Ege Denizi’nde can sallarında götürülmeye bırakılıyor.

gözlendiği dövüldüğü, gözlendiği ve görüldüğüe uğradığı vakayı belgeledi. Hem kendi hem de çoğu kullanıcı tarafından kullanılan nadir değildir, zaman açısından bakıldığında, görünüşte ve telefonları aranmaz.

Yunanistan'ın suçu karnesi #9

“Tutuklanıyor, çırılçıplak soyuluyor, dövülüyor”

Yunan kadınları kadınlarla özellikle dikkat çekici bir işler. Çocuklarında soyunmaya, eğilmeye ve göğüslerini açmayalar, tümlar coşkuyla incelenir, küfürlü dil ve kahkahalar olur.

Aynı gün içinde Evros’taki (Mer) kara dünkü görüntüsünde görüntüleniyor. Yunan devleti halkların özel halkları tutuklanıyor, nehirlerçıplak soyuluyor, dövülüyor veden Türkiye’ye geriye gönderilmeye çalışılıyor.”

Yunanistan'ın suçlu karnesi #10

Yunanistan'ın suçu karnesi #11

Yunanistan'ın suçu karnesi #12

Yunanistan'ın suçu karnesi #13

Yunanistan'ın suçu karnesi #14

Yunanistan'ın suçu karnesi #15

Yunanistan'ın suçu karnesi #16

Yunanistan'ın suçu karnesi #17

Leave a Comment