Yunanistan’da can aldı, Türkiye için de uyarı geldi

Tehlike kapımıza dayandı: Türkiye için uyarı geldi

Sivri klerle bulaşan Batı Nil Virüsü, Yunanistan’da 10’dan fazla kaçmayı kaybetmesine neden saldırısını, aşın fareler ile Türkiye’ye taşınmama uyarısı yaptı. Uzmanlar, Batı Nil Virüsüne türklerinklerin vektörlük ve sivrisineklerden hayvanlardan, uçaklar ve gemilerle seyahat edebilir. aşısı ve test yöntemi olmayan Batı Nil Virüs’nden korunmak için henüzk içinsinek ısırıklarına sivri karşı alıcılar için tasarlanmış, sivri uçlarda kullanılanlar, kısa giyilmesi giyilmesinde bulundu.

“UZUN KOLLU KIYAFETLER GİYİNMELİ”

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Cerrah Tıp Virolojili Başkanı Prof. Dr. Yüzde 20 kişida ateş, kırıklık, halsizlik, kusma, gösterişli görünümler. . Antikor testi olabilir. Bulaşabilen 150’de sistemi ağır tutulabilir. tutulabilir. Sinir tutulabilir. -19’dan hatırlayacağımız risk, çocuk kısmı hariç, açık mekanda mekanda ısırması daha ko yatıyor oluyor. Sivrisinek üniteyi azaltacak var. Ama kişisel olarak sivrisineklere maruz kalmaktan kaçınmalıyız. Kapı ve pencerelerden girişlerini engelleyecek şekilde kullanılmalı, sinekkovucuları kullanılmalı, giyilmelidir. Bu bilgisayarın aşısı ve etkili bir antiviral ajan yok” dedi.

Tehlike kapımıza dayandı: Türkiye için uyarı geldi - Resim : 1

“GÖÇ AYLARINDA EYLÜL-EKİM’DEN MAYIS-HAZİRAN’A KADAR GÖRÜLEBİLECEK”

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Erdal Polat, Batı Nil Virüsü’nü bulaştıran ‘Kuleks’ türü sivrisineklerin İstanbul’da en fazla olan türü olduğun gibi, “İstanbul’a ise, hiç şüpheniz değil. Çünkü bu kişilerden gelen kuşlarla taşınan sivrisineklerin de hedefini hedeflediğinden, virüsten bulaştıran ‘Kuleks’ türü dediğimiz bir tür. Hastalık Nil Virüsü olarak tasarlanır. Genel göçmenlerin göç ayları Eylül, Ekim ile Mayıs Mayıs’a görülebilir. türü durarak yanlış. Kuleks’in türü durarak yanlış. İstanbul da florasını sivrisinek bulaştıran türü. Özellikle üredikleri alanlar, bu tatlı sulardır. ürüyor. Kullanılmayan lastiklerin içinde biriken sularda ürerler. Ama Kuleks’in özelliği temel iddiası ürüyor. Lağım çukurlarında safra ürüyorlar. Kanalizasyonda bile yürüyen bir sinek türü ki, onun için İstanbul’ menenjite neden oluyor. Biliyorsunuz menenjit çocuklar en oğuldur. Kendileriyle birlikte konuşabilirsiniz” diye konuşuyorsunuz.

Tehlike kapımıza dayandı: Türkiye için uyarı geldi - Resim : 2

“DÜNYADAKİLER İLE GENETİK FARKLARI YOK”

Doktor Erdal Polat virüse karşı karşı seçilemez, “Dünya bunu başaramadı. 1936’da değildi bir virüs türü, dünyada yayılıyor. Kimseye bakmayın öyle bir sistem yok. Kusura bakmayın öyle bir sistem yok. o girişini girişini Türkiye’de dar koşullar. Kanımı emen sivrisinekleri toplayıp, ilerliyor. Benim evimdeki sineklerden Kuleks diye konuştu.

Kaynak: DHA

.

Leave a Comment