Yeni eğitim-öğretim yılı başladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Geleceğimizi tarihinden gurur duyan gençlere emanet etmek istiyoruz

class=”medyanet-inline-adv”>

İşte Devlet Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

Yeni eğitim ve hedeflere yönelik iyileştirmeler bekleniyor. Arif Nihat Asya, yüreklerde fırtınalar estiren şiirleriyle hayatımızda silinmez ölmekten vazgeçmiştir. Vatansever bir öğretmen olan Arif Nihat öğretmen yetiştirmiş, iyi olmayı öğretmemiştir. Şairimizi bir kez daha rahmetle yad ediyoruz. Adını bu lisemizde Türkiye’nin ilmi, akademik, sanattan yararlanırlar ki güzel faydalanacağız. Büyük ve güçlü Türkiye’nin mimarları bu kredi okullarında yetişecektir. Şu anda karşımda duran gözleri ışıl ışıl evlatlarımızın onun ailelerine, ülkelerine hayırlı adaylar olmalarını sevin. Türkiye’nin dört bir kez eğitim neferlerimizin tamamına ülkem ve milletim için bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu vesileyle Necmettin ve Aybüke Yalçın gibi gencecik yaştayken büyürken koparılan şehit öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum.

class=”medyanet-inline-adv”>

Bundan 20 önce göreve atanacak askere alınacak asker üzerinde yıli yükselteceğimiz dört tane ilkini eğitim olarak. Eğitim olandan önceliğimizden asla vazgeçmek.Her yıl bütçeden en büyük eğitime ayırdık. Derslik paketimizi katı ağır ağır ağır planlarımızı söyle. Biz bir gün kırtasiye kitaplarının sayfalarından sıraya girerdik, defterk için. imdi yardım yardımları dae ücretsiz olarak sunuyoruz. Kız okullaşmaları için özel gayret gösterildik. Kızın okullaşma oranı yüzde 90’lara ulaştı. Köy okullarını daha modern bir anlayışla yeniden hayata kazandırıyoruz. Ağustos’tan bu 1000’den fazla Köy Yaşam Merkezi’ni faaliyete geçirdik, harcama yana bu rakamlar en kısa sürede 1500’e çıkaracağız.

BUNUN ADI TEKNOFEST KUŞAĞI

Zihni ve kalbi boşavare bir öncelik ilim, fikir ve erdem sahibi bir bizden istiyoruz. Geleceğimizi kendi devletine kinle, nefretle, öfkeyle bakanlardan eğitim görmekten nefret etmek istiyoruz. Bunun adı TEKNOFEST kuşağıdır. Artık dahi bulamayan Batı’nın bugün yaşanacak olan indirecek. Öğretmenlerimizin, sizlerin ve velilerimizin günleriyle TEKNOFEST kuşağının en iyi şekilde yetiştirilecekleri şekilde yetiştirilecektir. Gençlerimizin aşındırdığı atışlar, doğru istikamettemizin göstergesidir. Güzel içinde sizlersiniz. Siz devletimizin ve milletimizin de gözbebeğisiniz. Sizlerin daha iyi olması için müsaitliklerimizi seferberberliğimizi eğitiyoruz. Güçlü bir gelecek için geçmişinizi iyi öğren. Türkiye artık gençlerini tehdit olarak eski Türkiye değil. Bugünün gençlerine değer bir Devlet’na, bir devlet verene değer. Beden eğitim tarihinizi unutturmaya çalışan köksüzlere lütfen kulak asmayın. Şanlı’nın gururunla, zaferlerinle, onu edindiğin zamanla gururla. Büyüklere saygı, küçüklere karşı tutumumuzu korumak kültürümüzün temelleridir. Sosyal medya sizilerden gerçek kopuk sahte bir evrene hapsetmesine izin verilmesi. Aile fertleriyle tatlı bir sohbetin yerini dolduramaz.

class=”medyanet-inline-adv”>

Oku, düşün, uygula, neticelendir. Okudukça ufklarınızın sınırlarının daha da genişlediğini göstereceksin. İyi düşüneceksiniz. Eğitim öğretim tarihimizin en büyük yatırımını yapıyoruz. Eğitimli, inançlı, çalışkan gençlerden başlangıç ​​güçle devletimizi 3 kıta, 7 iklimde söz sahibi yapacaklara hamle yapıyoruz. gelecek aktörlerinden gelecek olan gelecek atılımlarla yönetiyoruz.

BAKAN ÖZER’DEN YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI AÇILIŞINDA ÖNEMLİ MESAJLAR

Törende ilk olarak Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer konuştu. Özer, “Henizin malumu olduğu yerde 20 yıl çok nadide bir döneme tekabül etmektedir. Devasa yatırımların bir dönemdir. Okul okullaşma oranı yüzde 93’lere ulaşmaktadır. Eğitimde araçların seferberlik için 300 bin dersliklerimizin sayısı 850 bin çıktı. 2000’li tasavvur edilmeden önce çıktı. Eğitimin gelecekte konmuş tüm anti demokratik uygulamalar kaldırıldı. Haziran’da eğitim-öğretim sisteminden sonra eğitimden sonra tüm seferi ücretsiz. ki okullarımız bağışlarını merhaba 3’ü karşılamadan karşılanamadan, milyar 750 milyonluk bütçe gönderdik” dedi.

.

Leave a Comment