Verstappen, Singapur’da hangi şartlarda şampiyon olabilir?

Verstappen, kalan 16 n yarışı 11’ini kazandı ve artık şampiyonluk kupasını bir hazırlık eğitimi durumunda.

GP’den bu yana Fransa beş yarışmacı ve arkaya puane çıkaran Verstapp’ı farkını açtı.

Bu özel başarı sayesinde Verstappen, Singapur’da şampiyonluk ilanları içinde bir satış geldi ve artık hangi şartlarda kapsamlı yüksek seviyede tartışılıyor.

Verstappen, Singapur’da dünya şampiyonluğunu garantilemek istiyorsa puan farkını 138’e çıkarması gerekiyor.

Singapur’dan beş yarışta galibiyetlerle 125 puan (25x), en hızlı tur için 5 puan (5×1) puan ve Brezilya’daki sprint yarışı için 8 puan (8×1) var. Bu da alınabilecek 138 puan daha yakında gelecek. Bir bakıma Verappen, puan’de puan farkını artıracak ve Singapur’da yükselen bir GP’de şampiyon olacak.

Verstappen, Singapur’a giderken çok iyi bir yerde çünkü 335 puana sahip ve Charles Leclerc’in 116 puan bulunuyor.

Ayrıca Sergio Perez (125 puan geride), George Russel (132 puan) ve Carlos Sainz’ın (148 puan geride) şampiyonluk devam ediyor.

Verstapp’in şöförlüğü ne kadar geniş kapsamlı olacak gibi görünüyor. İlk kabulde Verstappen’in tamamlaması gerekiyor ve en hızlı turu atında bununla ilgili olması için yeterli olmayacaktır. Aynı zamanda Leclerc’in sekizinci veya daha kötü bir sonuç alması, Perez’in “kötü bir sonuç” olması gerekir.

İkinci kabulde Verstappen yarışı yarışmalı, Leclerc dokuzuncu veya daha kötü bir sonuç almalı. Perez yine veya daha kötü bir sonuç olmalı, Russell da ikinci veya daha geride finiş görmekli.

Verstappen yarışı kazanamayacak durumda olabilecek durumdaki bir rekabet ortamına sahip olacak.

Max Verstapp’ın Singapur’da dünyası için olması için kültürelen var:

Verstappen Leclerc Perez Russel
1. olur ve en hızlı turu atarsa 8. olması veya daha geride kalmalı 4. olması veya daha geride kalmalı 2. olması veya daha geride kalmalı
1. olacak 9. olması veya daha geride kalmalı 4. olması veya daha geride kalmalı 2. olması veya daha geride kalmalı
2. veya daha geride finiş görürse Verstappen’in şampiyonluk yokuşu Verstappen’in şampiyonluk yokuşu Verstappen’in şampiyonluk yokuşu

Leave a Comment