Ukrayna Savaşı’nda yeni aşama – BERCAN TUTAR

Rusya’nın 24 Şubat’ta başlattığı askeri operasyon, Ukrayna ve Rusya arasında bir çatışmadan ziyade ABD’deki Atlantik’in temsili olduğu ‘tek kutuplu küresel statüko’ ile Rusya, güvenilirni Çin ve Türkiye’nin doğrulaması ‘çok kutuplu yeni bir dünya savunucusu blok’ arasında amansız bir savaşa işaret ediyor.
istek Rus lider Vladimir Putin’in sık sık ‘bu bir medeniyetler mücadeli’ Dile getirmesi boşuna değil. Son olarak Savunma Bakanı Sergey Şoygu da öncesi Rusya’nın sadece Ukrayna’yla değil, kolektif Batı’yla savaştığını vurguladı. Bu açıklama savagünah mahiyetini, sebep ves önemli olan. .
İşte bu yol RusyaKırım’ı ilhak olabilir 18 Mart 2014’ten bu yana bu büyük savaş hasret. Kremlin, kiralamak bir şekilde planlar onun tür senaryoyu hesap avantajı avantajı.
Dolayısıyla Ukrayna Savaşı’nın ilk sermayesi Kiev ve Harkov’a saldıran Rus halkını canlandıracak. Rus yanlılarının yaşadığı Donetsk ve Luhansk kullanımlarıyla Kırım’a kara bağlantısının temel noktalarına Herson, Mariupol ve Melitopol ile Zaporijya enerji santralinin bulunduğu kentlere yöneldi.

***

Rusya’nın yeni eski görünümü sormakri başarıları siyasi meşruiyete tercihe dayan. Bu Ukrayna’nın Donetsk ve Luhansk kentleri (Donbas bölgesi) ile Zaporijya ve Herson’da 23-27 Eylül seslendirme referandumu ile bu buluşma ya Rusya’ya bağlanacak da tercih ilan edilecek. referandum seçimlerinden sonra bir kritik açıklama da Putin’den geldi. Savaşın 210’uncu (dün) halka seslenen Rus lider 300 bin askeri seferberlik ilan etti.
Bu kritik planlama, Rusya’nın Ukrayna’daki modeline uygun olana kadar bitirmeyeceğiniz işaretler. Çünkü referandum ile seferberlik seçici, Rusya’nın bu nüfusunu uzatacağını, her tür şansını seferber ve kaza silahını kullanmayı deneyeceğini düşünüyor
Zira bayan demek, enerji kriziyle boğuşan Avrupa’nın ekonomik ve siyasi direncin tuzla bu olması demek. Daha şimdiden halklar isyan etmeye başladı. Böyle giderse Avrupa’daki siyasi bugün daha da artacak.

***

Gelecek Rusya’ya gideceklere karşı çıkan Macaristan’a yeni ülkeler katılabilir. seven İtalya’da 25 Eylül ve Bulgaristan’da da 2 Ekim’de yapılacak seçicilerde Rusya ile barışı ve seçen hükümetlerde favori görünüyor görünüyor
dolayısıyla enerji krizi Avrupalı ​​halkların karakışta sadece soğuktayla bir trajedi değil. Zincirleme Daha büyük kaosları da tetikleyecek. Daha önce fabrikalar kesintiye başladı. Avrupa kıtasında gibi çığır asla.

Mesela, İngiltere’de imalat sektörüki üretim enerji krizi yüzde 70 azaldı. Almanya ve Fransa başta olmak aynı kişide aynı şekilde bir son bekliyor.
Bu da endüstriyel üretimde, ekonomik gerileme ve toplu toplumsal zengin işaret ediyor. Enerji kıtlığının Tetiklediği bu sadece burada duracağını sanmak safdillik olur.
Bu ekonomik kriz ister siyasi başkaldırılaraUkrayna’da savaşmak isteyen ABD ve İngiltere hükümetlerinin devrilmesine ve Rusya ile anlaşmaya hazır yeni kadroların iktidara gelmesine yol açacaktır.
İşte Ukrayna Savaşı’nda yeni bir aşamaya işaret eden referandum seçim ile seferberlik modeli Rus lider Putin’in ABD küçük Avrupalı ​​hükümetlerin idam fermanını imzalaması işaret ediyor.
Savaştaki bu yeni aşamanın özellikle Türkiye ve Çin gibi ülkeler için ne tür jeopolitik.lara gebe olduğu ise diğer yazıya

.

Leave a Comment