Ukrayna savaşında son durum: Kilit bölge el değiştirdi… Rusya’dan ‘intikam’ saldırısı

oluşturulma Tarihi: Eylül 12, 2022 07:35

200 günü geride kalmış durumda olan savaşta inisitif Ukrayna güçlerine geçmiş. Taarruza, Ukrayna Rusya’nın kadrosu ile sarsıldı. İşte Rusya’daki oğlu durum…

class=”medyanet-inline-adv”>

Dünyanın gözü kulağı aylardır devam eden Rusya Rusya’da.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in emriyle 24 Şubat’da başlayacak savaşta olacaktır.

Savaşın beri saldırı konumunda olan Rusya savunmaya eski durumda. 200 yılı geride bırakan savaşta inisiyatifin taarruza’nın geçtiği belirtiliyor.

Tarruza devam eden kilit öneme sahip olan İzyum’u geri kazandığı açıklandı. ‘Ru yanas’dan iyinin Mart ayında kutlamalar Kiev’de kalanların bu büyük tatili’ olarak yorumlandı.

Ukrayna'da oğul durum: Kilit el ile... Rusyadan bakımlı olun

class=”medyanet-inline-adv”>

Ders için Rus askerinin geriken mühimmat ve denemeyi deneyeceği belirtildi. Ukrayna’nın son döneminde üç kilometrelik alanı Rusya’dan geri aldıklarını duyurdu.

RUSYA’DAN ‘İNTİKAM’ SALDIRISI

Rusya ‘yeniden gruplanmak’ için geriken saldırı’yı ​​sarsan birya imza attı. Rusya, Çin’den çıkanki Harkov, Donetsk, Zaporijya, Dnipropetrovsk ve Sumi bölgelerine seferleri oynanıyor.

Saldırılar çok sayıda çok sayıda sivil tüm görünürken, hemen hemen hemen elektrik içileri ve sivil altyapılar da hasar aldı.

Zaporijya, Dnipropetr ve Sumi’de, Rus füzelerinin elektrik çizimlerini geneline ile verdiğin açıklanırken, Harkov ve Donetsk’e de elektrikler ovmak için tekrar durdurulur.

Harkiv Valisi Ihor Terekhov, Rusya’nın bu sevinci ‘intikam’ olarak nitelendirdi ve Ukrayna’nın sahadaki başarılarına cevap olarak düzenlendiğini öne sürdü.

Vali söz konusu saldırının içinde insan olmayan ve susuzun da elektriği çizdi.

BAŞKOMUTAN AÇIKLADI: İLERLEME SÜRÜYOR

Ukrayna Başkomu’su Genel Valeriy Zaynyi Telegram üzerinden hedefluzhnyi Telegram üzerinden hedefluzhnyi Telegram’dan hedefli Ukrayna’nın Rusya ile sınır komşusu olan Harkov kuzey, güney ve doğu kesimlerinde kurtarmaya devam edebileceğini yer.

class=”medyanet-inline-adv”>

TAARRUZ EMRİNİ ZELENSKI VERDİ

Zelenski, Herson yönüne saldırıdan sadece birkaç saat sonra Kırım’ı geri alma sözü.

Ukrayna'da oğul durum: Kilit el ile... Rusyadan bakımlı olun

Herson’un geri kazanımları için kullanıcılarımız için de artıracak. Ayrıca site seçenekleri Zelenski’nin işaretlediği seçimin yolunun açılması da mümkün.

HEDEF KIRIM YOLUNU AÇMAK

Bu Artan Herson ‘Kırım’ın anahtarlığı’ olarak da nitelendiriliyor. Ukrayna’da bir önce bu işe giderken Kırım yolunu açmak için mücadele ediyor.

Zira askeri saldırı ihtimalinin daha fazla yorumunda bulunacak.

.

Leave a Comment