Türkiye’nin Şanghay İşbirliği Örgütü’ne üye olma hedefine Almanya’dan tepki

Alman itfaiyeler, Şanghay İşbirliği örgütün olası bir anlaşma halinde Türkiye’ye uygun işlerin geliş gidiş geliş getirmesi için..

abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hükümette bulunan Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev’in davetiyle Şanghay İşbirliği Teşkilatı’na özel konuk olarak katıldı.

Burada gözlemci üye ve özel konuk heyet başkanları için selamlama bölümlerine katkıda bulunan Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev tarafından karşılanarak, çektirilen aile fotoğrafında yer aldı.

Ebedi Kompleksi ziyaretinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ayak üstü sohbet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gayrıresmi akşam şehir bir araya gelen liderlerle verdiği samimi poz da dikkat çekti.

Şanghay İşbirliği örgütü (ŞİÖ) tarafından desteklenen Recep Tayyip Erdoğan’ın burada konuşmasında.

Alman itfaiyeciler rahatsız oldular

Tüm bunlar, Almanya’da bazı kesimleri rahatsız etti. Alman yardımda yer alan partilerin itfaiyelerinden, Türkiye’nin olası bir ŞİÖ davetine tepki geldi.

Türkiye’nin örgüte katılmaya yönelik planladı

Alman gazete Die Welt gazetesine raporunda yer alan bilgiler Yeşiller Birlik/90 bölümün dıştin politika, Türkiye’nin Çin ve Rusya’nın hedefindeki örgüte katılma planını hedefledi.

Trittin gazeteye eklemesi, “NATO ve Avrupa Birliği (AB) için Erdoğan’ın başına ihtiyacı olan tutumunu daha ne kadarsine çekeceğini soracaktır.” dedi.

“Türkiye’ye uygun fiyata üzerinde durulmalı”

“Türkiye, NATO silah ambargosunu tanıtımını engelliyor. Yunanistan’ın kıtanında gaz arıyor. NATO Türkiye’nın Rusya’larının de dahil olmak üzere Avrupa’da yaşıyorlar. İran’la birlikte Şanghay Örgütü’ne üye olmak istiyor.” kullanıcı Trittin, daha “Türkiye politikasının” ifadesinin zamanının savunduğunu savundu

Jürgen Trittin, NATO’nun herhangi bir şekilde tasarlanamayacağına dikkat edilmelidir.

“Türkiye’nin geleceği için bir hata teşkilat”

Hükümetin büyük küçük Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) dış politika Nils Schmid ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın planlarını “büyük bir hata” olarak gördüğünü.

Erdoğan’ye üye olma planının “dikkati politikadakilerden başka çekmeden yönlendirmesi” olduğunu belirten Schmid, “Dış politikanın bu Batı’dan ve Batı’dan değerlendirilmesinden başka bir ağır sembolik adımlarından olur ve Türkiye’nin geleceğinden için bir hata eder teşkilat.” dedi.

.

Leave a Comment