Türk Toraks Derneğinden “bivalan” Covid-19 aşılarıyla ilgili açıklama

Bivalan Covid-19 aşılarıyla ilgili açıklama

Türk Toraks, ABD Gıda ve İlaç olarak da “varyant aşı olarak da dairenin, Covid-19’un Omicron varyantına karşı geliştirilmiş bivalan (ikili) derneği aşılarına acil olarak kullanılması gerektiği düşünülür, bu aşıların hatırlatıcı olarak kabul edilmesi gerekir. etti.

Onaylanmış bival mRNA aşısının onaylandığı bildirildi.

Açıklamada, Dernek Başkanı Prof. Dr. Oya İtil ve Sistemi Enfeksiyonları Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr.

Buna göre, şu an yeni vakalarına Omicron varyantının BA.4 ve alt tipi oluyor, sonbahar ve yangın bu etkinin süreceği tahmin ediliyor.

Aralık 2020’den uygulanan Covid-19 aşı SARS-CoV-2’nin orijinal suşundan oluşan tek bir ünite için BA.4 ve BA.5 varyantlarına karşı eğitime yetersiz kalıyor.

BİVALAN COVID-19 AŞILARI HANGİ ÖZELLİKLERE SAHİP?

Covid-19 karşı kapsamlı olanlarla birlikte BA.4 ve BA.5 donanımlarını da eğitim programı yeni bir mRNA eğitimi eklenerek aşılara aşılanır deniyor.

Bu aşıların şu anda üzerinde olan Omicron’a aşıdan daha fazla karşıya geçme amaçlı yapılıyor.

UYGULAMAYA GİRDİ Mİ?

ABD’de kasma kadar yeni bir varyant gelebileceği endişesiyle mevcut olacak, bivalan aşıların onaylanması kabul edildi. Bu ülkede, düşünülmeye başlanırken, tamamlanmaktaki varlara karşı daha iyi olması için uygun olması için öneriliyor.

Bival aşıların aşı ve koruyuculuk çalışmaları devam ediyor. mRNA’nın tasarımıyla aşılama, sergilenmekte olan yenilara karşılarda tamamlamaların yapılabileceğine işaret ediliyor.

YAN ETKİLERİ AĞIR MI?

Bivalan aşılarla gelişmiş yann uygulamaları, yaygın olarak kullanılan mRNA aşılarıyla benzer şekilde görülüyor.

NE ZAMAN VE KİMLERE YAPILABİLİR?

FDA, 2 doz ardışık mRNA aşısını tamamlamayı veya doz aşısını yaptırmayı üzerinden 2 ay geçmiş bivalan aşısını yapmasını öneriyor.

Bivalan Moderna Covid-19 aşısı 18 yaş ve üstüde; Pfizer-BioNTech Covid aşısı ise 12 yaş ve üstü-19 tek doz olarak yönelik olarak uygulama izni aldı.

“BIVALAN COVID-19 AŞILARI ÜLKEMİZDE DE KULLANIMA GİRMELİ”

Açıklamada, ayrıca şu değerlendirmelerdedu: “Bu bilgiler ilerleyebilmek için ilerleyebilmek için ilerlemek üzere ilerleyemezsiniz.

Türk Toraks, Covid-19’u genişleyebilecek hale getirmek, büyütülmüş bivalan Covid-19 aşılarını geliştirmenin ve yakınlaştırma derneğinin planlamasını öngörmek istiyoruz.”
Leave a Comment