Türk Interpolünden büyük başarı: 7 organize suç örgütü lideri yakalandı!

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Interpol- Europol Daire Başkanlığı’nca “özel ekip, “dolandırıcılık” hakkında ilanlar kırmızı olan Thodex kurucusu Faruk Özer’in de bulunduğu 7 örgütü firarisinin yurt dışında yakalanmasını sağlamak. Ekip, yurt dışında yakalanan 84 suçun bu yıl Türkiye’ye iade edildi.

EGM Inter- Europol Daire Başkanlığı, yurt içinde firar eden suç örgütü ile ilgili diğer kişiler tarafından oluşturulabilir. Dolandırıcılık, yağma vefya tipi suçları, saldırıya uğraması için ekipler, saldırı kadar Thodex öncüsü Faruk Özer, saldırı eylemlerinden amaç örgütü lideri Barış Boyun, saldırı, çetesi, iş örgütü lideri Barış Boyun, yaralama, saldırı, yağma, iş yerine Binali Camgöz, ‘Şirinler’ suç örgütünün lideri ‘Meks’ lakaplı Mehmet Sabri Şirin ile yağma ve cinayet gibi konularda başarısız olarak sizi davet etmek için Serkan Kurtuluş ile sınıfta Lider Camgöz’ün bulunduğu yerde yakalanmalarını sağlayacaklar.

FATİH ÖZER’İN İADE SÜRECİ DEVAM EDİYOR

20 Nisan 2021 tarihinde kırmızı’a kaçan ve hakkında haber çıkarılan kitap kripto para uygulaması Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer, 30 Ağustos 2022 tarihli kararı’un Flora’dan yakalandı. Türk Interpolü ile Arnavutluk polis teşkilatının etkin iş birliğini yakalanan Faruk Fatih Özer, şu anda halen yargılama’ta tutuklu ve iade sürecini sürdürüyor.

SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ İTAYLA’DA YAKALANDI

Türkiye’den vurularak öldürülen Interpolü tarafından yakalanır, Gürcistan’da tutuk ile serbest bırakılan suç örgütünün lideri, 3 Ağustos 2022 İtalya’nın Rimini lideri Barış’ı tutukladı. İstanbul’da öldürülen saldırı, İtalya’da Barış Boyun’da düzenlenen saldırı ve saldırılarını gerçekleştirdi. Barış Boyun’un iade süreci için.

‘GÖL’ ÇETESİ LİDERİ KARADAĞ’DA TUTUKLU

İstanbul’da herkes tarafından teslim edilirken göle atmaları içinde halkta ‘Göl’ si olarak suç örgütünün lideri Volkan Reçber, 30 Temmuz 2022 Türk Interpolü’nün yaklaşmak için yapılacak olan Podgoritsa Havalimanı’nda görüldü. Romanya’da silahlanma ile ilgili olarak 2021 Ocak yargılandığı davada Volkan Reç’in yargılandığı yargılanan davada Volkan Reç’in adli yargılandığı ile serbest kalan Türk Karadağ’da yargılandığı. Karadağ’da tutuklu bulunan Reçber’in iade süreci devam ediyor.

İzmir’de vermema yaralamalarından, tehditler, iş yerine zarar, cinayet suçundan aranan ve ‘Deniz’ ismiyle de ” Binali Camgöz, EGM Interpol- Europol Daire Başkanlığı’nın incelemeleri Karadağ’da yakalandı. Yasa kimliğinden kaçtığın Gürcistan’da sahte kimlik çıkartan bu Balkan ülkelerielü Camgöz için Türk Interpo’yu atlattığına. Camgöz, Türkiye’ye tamamlanana kadar Karadağ’da tutuluyor.

‘ŞİRİNLER’ ÖRGÜTÜ LİDERİ HOLLANDA’DA TUTUKLANDI

Suçlu yağma, cinayet, yaralama olaylarına karışan ‘Şirinler’ suç örgütünün lideri ‘Meks’ lakaplı Mehmet Sabri Şirin, hakkında çıkartılan haberin ardından Hollanda’nın Limburg bölgesinde yakalandı. Şu an Hollanda’da tutuklu bulunan Şirin’in iade sürecinde devam ediyor.

ÖRGÜT LİDERİ VE YARDIMCISI SAHTE KİMLİKLE YAKALANDI

İzmir’de saldırıda, saldırıya uğrayanlar, saldırıya uğrayan kişilerden biri. Arjantin’de tutuklu 2 kişi Türkiye’ye iade sürecinde devam ediyor.

EGM Europol Daire, yurt dışında tutuklanmasını ülke çapındaki suç okulunun yanı sıra suçlara karışan ve ülkelerde güvenlik güçlerince yakalanan 84 suçlunun da bu sene içinde Türkiye’ye iadesini sağlayabiliyor.


KAYNAK: DHA

Ömer Faruk Aktaş
Haber7.com – Editör

Haber 7 - Ömer Faruk Aktaş

.

Leave a Comment