TOKİ evleri nasıl olacak? İşte projenin örnek daireleri…

class=”medyanet-inline-adv”>

CNN Türk muhabiri Merve Tokaz İstanbul Esenler’de bulunan TOKİ sosyal konut evinin detaylarını anlatarak merak edilenleri ekranlara taşıdı.

3+1 DAİRELER 125 METREKARE

Tokaz, şu şekilde sınıflandırılan:

“Cumhuriyet en daire en büyük sosyal konut projesinde çok merak edilenlerden biri delerin nasıl parçası. burası Esenler güney rezervi toplu konut projesi. TOKİ Başkanlığı’nın 2017 yılında birinci ölüm projeye planlarının projesi tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından teslimi gerçekleştirilmişti.

İşte İstanbul’da yapılacak 50 bin konutta bu proje baz alınacak. Her biri yüksek güvenlikli durumda. Kapıların içleri malzeme dolum işleri, mutfak 14 metrekare, yine doğramalarda tezgahlarda ve dolaplarda laminant parke uygulamaları.

class=”medyanet-inline-adv”>

Mutfaklarda çekmeceler, davlumbaz, fırın ve ocaktan küçük bir yerde kendine özgü tasarım yapmaları için sunulmuş. 3+1 daire 125 metrekare alana sahip.

TOKİ evleri nasıl olacak İşte proje daireleri...

Salon toplam 28 metrekarelik bir alanda bir alan. Balkon geniş alan 6 metrekare. Burada dikkat edilmesi gereken özelliklerden biri olan korkuluk vakası için düşünülmüş mühendislik çalışmaları. Yüksek bir çocuk olan ailelerin düşme riskine karşı vardır.

TOKİ evleri nasıl olacak İşte proje daireleri...

Her oda için bir şekilde ödeme yapılacak. sosyal konut projesinde bu evler baz alınacak.

Odada 12 metrekarelik alan bulunuyor. Prizleri, internet bağlantı alanları var bölgede geniş kapsamlı. Alaturka iki ayrı tuvalet bulunuyor. Misafirlerin için alaturka tuvaletten öncemüş.

TOKİ evleri nasıl olacak İşte proje daireleri...

class=”medyanet-inline-adv”>

Diğer banyoda duşakabin, dolaplar, çamaşır makinesinin eşyaları için burada bir eşyalarını yerleştirmek için bulunuyor. Asma’nın telifi bir özelliğidir. Ayrı bir ebeveyn banyosunda bulunuyor. Bir projede 15-20 blok alan bulunuyor.

TOKİ evleri nasıl olacak İşte proje daireleri...

Bu proje İstanbul’da inşa edilecek 50 bin konutun baz alınacağı projedir. Esenler’de yapıldı. Çevre düzenlemeleri yapılıyor. Spor alanları, yeşil alanları, otoparkı ve alanları ile birlikte sitenin içinde bulunan çocuklar gibi olanaklar mevcut.”

TOKİ EVLERİ NE ZAMAN TESLİM EDİLECEK?

class=”medyanet-inline-adv”>

TOKİ sosyal konut projesi inşa edilecek, konut inşaatı ve iş yerlerinin 2 tamamlanması hedefleniyor.

Ayrıca TOKİ sosyal konut projesi ile ilgili ayrıntıları açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasında şu detayları:

“Sosyal konut projesinin ilk projesinde, yatay mimari esasıyla, zemin 5 depreme yapılacak şekilde inşa edilecek bu projeye devam edecek.

Hedefimiz 81 ilimizde 2023-2028 arasındaki farkı 5 kademeli 500 bin sosyal konut. 250 bin konut amaçlı arsa. Vatandaş der ki bana çok hoş bir mekan veriyor, ben kendim satıyorum. 50 bin iş yeri oluşturma darımızın istifadesine sunmaktır.”

class=”medyanet-inline-adv”>

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DÜN MÜJDEYİ DUYURMUŞTU

Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın listeleri açıkladığı Cumhuriyet bölümleri en büyük sosyal konut projesiyle değerlendirmelerde bulunurken; daha önce TOKİ’den ev alan ve kurumlarından olanlara müjde verdi. Sosyal konut projesinde başvuruların 5 milyona yaklaştığını belirten Erdoğan; “Kira ve konut fiyatlarının da makullere göre bakıyoruz; bu olacak, bundan hiç şüphem yok” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOKİ’den ev halkına müjdeler veriyor, ev veya satın alımlar için yapılacak ödemeler için gelecek için 25 yıl önce ödeme planını bekliyoruz dedi ve ayrıntılar.

.

Leave a Comment