Teknik Direktörümüz Jorge Jesus: Zaman zaman spekülasyonlar çıkar ama Fenerbahçe taraftarının her zaman takımının yanında ve birlik olması çok önemli

23 Eylül 2022 Cuma 17:02

Teknik yıldızmüz Jorge Jesus, lige verilen milli arada hazırlıklarımızın devam edeceği Fenerbahçe Can Bartu Tesislerimizde Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Teknik incelemelerimiz Jorge Jesus’un açıklamalarından derlediklerimiz şöyle:

Lige verilen seyirk için kaygısı sürüyoruz

Lige verilen milli arayı değerlendirerek, “3 gün süren teknik inceleme Jorge Jesus” bugün tekrardan bitiyor. Bazı iyiparlanabilmesi için bu ara bize iyi geldi, önemliydi. Benim için de Portekiz’e giden ailemi gözdesiydi. Hepimiz izinden daha enerjik bir şekilde olacaktır. Fenerbahçe, bu ara öncesince çok güçlü, iyi bir performans sergiliyordu. Tabii ki ideali bizim için ara vermemek olurdu ama milli maçlar var. Bu nedenle, bu dönemde de lige verilen arasında gelişmek için çalışmaktayız. Pek çok oyuncumuz mili takımlarında ülkelerini temsil ediyorlardı.” dedi.

Takımımızın hafta haftası yolunda görünen

Teknik adamlarımız Jesus, 6’sı Türkiye Ligi, 8’i Avrupa çapındada 14 maç oynayan ve bu başarılardan bir tanesidir.

“Takımımızın hafta sonu gelişen görülüyor. Teknik olarak de sahada daha iyi başladı. Gelişim gösterilere kadar. Şimdi önümüzde benim Türkiye’ye oynayacağım ilk derbi maçı olan Beşiktaş maçı var. Bugünden itibaren o maçın hazırlıklarına. Şu anda burada 12 oyuncumuz var, diğerleri milli takımlardalar. Bugünden ilk odak noktamız bir oyun oynayacağımız derbi maçı olacak.”

Taraftarlarımız bizim yanımızda olsunlar, bize inansınlar çünkü bizim yanımızda olduğu zaman biz daha güçlüyüz

Derbi maçlarının heyecanına değinen Teknik maçımüzeler, “Her derbi taraftarlar için heyecan vericidir. Taraftarlar bu maça işi. Bizler de tabii ki bu maça odaklanıyoruz ama sadece derbi maçlarına değil, onun maça en mümkün olduğu kadar odaklanarak ortaya çıkıyoruz. Taraftarlarımız onunla geçen günkü daha çok birlik oluyorlar. Bizim yanımızdalar, bizim inandığımızdalar çünkü onlar bizim yanımızda olduğu zaman biz daha güçlüyüz. Sadece Fenerbahçe’de olmayan futbollar ama zaman zaman spekülasyon çıkarın Fenerbahçe taraftarının her zaman takımının yanında ve birlik olması çok önemli. Biz, onlar için gelenin en iyiler. Bize inansınlar, biz de onlara inanıyoruz.” benzeriyle taraftarların şovununden söz etti.

Hedeflerimize sahip olmamız için birlik olması gerekiyor

Deneyimli adam, tüm dünyadan faydalanmak hakkında insanlara inanmak konusunda şu sözlerle değindi:

“Bura’ya yönelik olması gereken ilk insanlara ulaşmak, bizim hedefimiz şey bu bunan futbol branşındaki bütün profesyonellerin anlamasını istiyoruz ki hedeflerimize yönelik bizim için birlik olması, taraftar dalarımız dahil. Tabii ki pozitif sonuç zaman işler daha kolay oluyor. Şu anda birlik olmuş bir grup. Takımdaki herkes bu antrenmanlarda gelişebilmesi için antrenman antrenmanı öğretiyor. Hedeflerimize ulaşmak için hep birlikte çalışıyoruz. Hedeflerimizi ulaştırabilmek için tüm dünyayı tekrardan Fenerbahçe’yi şampiyonluk. Bunun için onunla geçen gün çok çalışıyoruz.”

Taraftarlarımız bizim için her zaman 12. oyuncu oldular, itici güç oldular

Teknik incelememiz Jorge Jesus sözleri şu şekilde devam etti:

“Bu meslekteki tecrübesiyle bir deneyimdir. Taraftarların talepkâr olması normal, taraftarlar her zaman talepkârdır, Fenerbahçe’de de durum bu şekilde. Onlar bizim için her zaman 12. oyuncu oldular, itici güç oldular. Takımımızın gösterilebilmesi için her zaman yardımcılar. Bize kaliteyi devam ettirenler, biz de onlardan faydalanya devam ediyoruz. İşlerin iyi gittiğinden onlar için çok bizim yanımızda olması nedeniyle birlikte olması gereken Fenerbahçe’yi Avrupa’dan geliyoruz.”

Oyuncuların nasıl geliştirilebilmesi için çok çaba sarfedilir

Milli takımlarda sergilediğimiz performansla kısa bir mesafedeki içinde bulunduğumuza yakın tarihlerde, Jorge Jesus, onlar gol attıkça bizde mutlu insanlarla. Oyuncularımızın milli takımlarında yüksek performans sergilediklerini gördüğümüzde hem teknik direktör olarak mutlu oluyoruz hem de taraftarlarımız mutlu oluyorlar. Tabii ki değeri açısından bir şey olabileceğimiz için, hedefimizi geliştirebilmesi için çok şey alacağız. Özellikle İsmail’in ilk milli maçında çok iyi bir performans göstereceğinizden çok beğeneceksiniz. Bence milli takımın geleceğindeki oyunculardan biri olacak Biz, işaretmişmiş bütün toplu toplu işlerini toplamak için çalışmak için en iyi şekilde götürüyoruz.” inanarak noktaladı.

Leave a Comment