Tayvan’da 6,8 büyüklüğünde meydana gelen depremin yıkıcı etkisi böyle görüntülendi

Tayvan‘da önceki gün gelen 6,8’lik depremi izleyen 74 artçı sarsıntı yaşandı. Merkezi İklim Bürosunda göre, dün sabah de depremin merkez merkezindeki yerleşim yerinde Hualien sarsıntısı meydana geldi.

Kaydedilen depremler nedeniyle yolcular şehit oldu. Afet Merkezinden meydana gelen olayda, depremde dek 1 kişi vurulurken, 164 kişi yaralandı. Bir kişinin kullandığı, kalan bitki fabrikasında sarıntıda kullanılan bir makinenin parçasının altında kalan bir işçi olduğu kayıtlıdır.

Tayvan'da 6, korkunç bir deprem meydana gelen depremin etkisi

Öte yandan Sağlık ve Sosyal Yardımlaşma Bakanlığı Hualien’de 29 ve Taitung’da 23 depremzedenin sığınaklara yerleştirildiğini bildirdi. Merkezi hükümet depremde konutları görenlere 954 dolar afet yardımı, ağır yaralananlara yaklaşık 8 bin dolar, ölüm ve kimseyle ailelerine yaklaşık 25 bin dolar afet yardım ödeneceği belirtildi.

Yuli Hualien’de Şiuguluan Nehri üzerindeki Gaoliao ve Luntien köprüleri çökerken Köprüsü’nde hasar meydana geldi. Tayvan Demiryolları İdaresi (TRA), Dongli ilçesindeki tren istasyonunun çöken kubbesinin Hualien treninin üzerinden-taitung yolunda-nü ve 6 vagonundan gidişi eğitmesini bildirdi. Raylardaki son duraktaki tren seferlerinin sonları. Taitun’un Çangbin ve Hualien’in Yuli ilçelerinin okulları 30 No’lu kara yolu, çöküntü ve çatlaklar kaldırımlar için.

Tayvan'da 6, korkunç bir deprem meydana gelen depremin etkisi

ekonomi Bakanlığı, depremin sonra Ada’da 22 bin 24 hanede elektrik alışverişleri yaşananları, satış tatbikatı 445 haneye hala elektrik sağlanamadı. 4 bin 842 hanede su kesintileri yaşanırken 1801 haneye hala su verilemediği kaydedildi.

Her iki depremin de Ada’nın kullanımki dağlık kapsamından genel olarak, uzun depremin üretmeyen fay hattının hareketinden kaynaklandığı bildirildi. Yandaki bölgeden gelen görüntüde Ötesinde depremin gözlerinde gözlerden serildi. Hualien İlçesindeki Gaoliao Köprüsü’nün çöküşünün drone görüntüsü, vahametini ortaya çıkarıyor.

Gözde Nur Bayar

helikopter Dünya Haberler

Leave a Comment