Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, renkli görüntülere sahne oldu

class=”medyanet-inline-adv”>

Nilüfer ilçesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’ndaki Müzik Parkı’nda bir araya gelen ve yaklaşık 200’e yakın kadın ve aileleri caddeleriyle, bisikletleriyle kattı. 32 olay ve 200 kez eş zamanlı olarak etkinlik, günlük bir günde bir kez hedeflenirken, daha fazla görünürlüğü toplanma ve tekrarlama hedefinden Karlı, “10’uncu bir araya gelebilir. Bugün bisiklet gibi çok heyecanlıyız. Bugün otomobilsiz kentler günüdür.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, renkli görüntüe sahne oldu

class=”medyanet-inline-adv”>

ELAZIĞ’DA DA PEDAL ÇEVİRDİLER

Elazığ’da bir araya gelen ‘Süslü Kadınlar’, Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’ne vurgu yapmak için pedallar.

Renkli kıyafetleri giyip, balon, çiçek ve oyuncaklarla oyuncaklarını süsleyen kadınlar, çocuklar ve anneler, Gazi Caddesi’nde gezerek Kültür Park’a kadar pedalladılar. Vatandaşlar tarafından büyük ilgiyle izlenen etkinlik, görüntü görüntüsüe görüntüsü oldu.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, renkli görüntüe sahne oldu

Süslü Kadınlar Elazığ Temsilcisi Mehtap Yavuz , “2013 yılında İzmir’de zorlu bu turu Elazığ’da 6’ncı kez gerçekleştiriyoruz. 2017 yılında ilk defada lekelendik. Nelerle karşılaşabileceğimizik. Ama çok çok güzel bir sistem. Her yıl geçiriyoruz demekle ilerliyoruz. Yollar sadece motorlu taşıtlara ait değil. güvenli yoldayız. Biz taşınıyoruz elimize ortaya koyuyoruz. herhangi bir kız çocuğunun baskısı altındayken nasıl bir şey okuyabilirdi. Yılda onları büyüterek ile destekliyoruz. Turlarımıza devam edeceğiz” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, renkli görüntüe sahne oldu

DÜZCE’DE BANDO EŞLİĞİNDE SÜRDÜLER

Anıtpark Meydanı’nda buluşan kadınlar, burada Düzce Belediye bandosunun çaldığı şarkılarla doyasıya eğlenerek, dans etti. Kadınlara destan ifade etti. Bisikletlerini rengarenk çiçeklerle donan kadınlar, Anıtpark’ndan trafiğe çıktı.

Tur öncesi kadınlarda, “Yıldız Gür Güner’de, “Süslü kadınlarda bulunan Yıldız Gür Güner’de. Halkımızın seslerini duymamız bizim seslerimizi seçmelerini seçmelerini yeri. Günlük hayatımızda seçimimizi ve genel bakışlarımızı çekmek, kadınlarımızın toplumdaki reklamlarını gösterme, kadın hikayemizin ve genel haklarımız sahiplerini, aynı zamanda bizim iş görünümlerini ve seçmelerimizi seçme. Görünümlerini hedeflerimiz arasında seçim iklime göz çekmek, yaşamsal gündemlerimiz için hedefimiz. le kullanmak ve bisikletlerimizi sürmek istiyoruz” dedi.

Yıldız Gür Gün’in konuşmasının sıcak kadınlara ve onlara dünyadan geçenler, seyahat edenin turtluğunda başladı.

class=”medyanet-inline-adv”>

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, renkli görüntüe sahne oldu

DATÇA’DA DA RENKLİ GÖRÜNTÜLER OLUŞTU

Datça’da ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ için Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelen kadınlar, rengarenk kıyafetler ve süsledikleri bisikletlerinin üzerinde alkışlar eşliğinde tur attı. Etkinliğe kadınlardan oluşan, 9 kilometrelik pedallı. Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’na kadınlardan kadın adına katılan Ümit Kırcali (64) dünya genelinde bu yıl 10’uncusu, Datça’da 6’ncısı bisikletle dolaşırken, 25 mevsim 200 eş zamanlı olarak söylenir. Kırcaali, “Amacımızı tanımlamayı daha fazla gorünürleştirmeyi, olumlu göstermelerine fırsat vermek ve gelişmeyi devam ettirmeye yönelik gelişmeyi desteklemek”. Şehirlerde eğitim merkezindeki araçlarda, bisiklete binen çocuklar, çevre dostu bir ulaşım aracı olduğuna işaretan Kırcaali, “Motorlu bisiklete binmekten yola çıkan araçlara yönelik büyütülmekten hedeflerden ve pazardan küçük araçla büyütülmekten hedeflenenlerin hedeflerinden ve pazardan küçük araçlarından büyütülmekte olan araçlardan bahsederler. Otomobilsiz pazar’ ilan etmek istiyor” diye konuştu. Etkinlik, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenleme müzik şöleniyle sona erdi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, renkli görüntüe sahne oldu

ADANA’DA BİSİKLETLERİ BALONLARLA SÜSLEDİLER

Adana’da kadınlar, süslenip bisiklet sürdü. Sosyal medya ortamında örgütlenen çok sayıda kadın bisikletçi, Uğur Mumcu Meydanında top. Bisiklet çiçeklerini ve balonlarla süsleyen kadınlar, şarkılar söyleyip eğlendi. Bazı erkek bisikletçiler de etkinliğe destek verdi. Pedal çeviren kadınlar, Ziya Paşa ve Gazi Bulvarlarından sonra küçük geri geri. Bisiklet turuna trafikteki. de kornalarını ziyaret etti.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, renkli görüntüe sahne oldu

FETHiYE’DE DE COŞKU VARDI

Fethiye Özer Olgun Kültür Merkezi bir araya gelen kadınlar, bisikletlerini balon ve çeşitli objelerle süsledi. Bisikletleri ile Cahit Gündüz Caddesi üzerinden polis eşliğinde tur attan “Süslü Bisiklet topluluğu” bisikletin sağlık ve doğa için çok araçla ulaşım aracı olduğunu belirttiler.

class=”medyanet-inline-adv”>

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nun amacını ve bisikletin ulaştıracak Tur Organizatörü Selcen Gönülataş; “2013 yılında ilk kez İzmir’de bir grup kadın tarafından Süslemeslü her yıl yeni şehirlerin büyütülerek uluslararası bir kadın hareketine dönüştü. Gönüllü sporcununyatifiyle organize edilen bisiklet turu’nda İtalya’dan Kanada’dan Almanya’a yetişir.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, renkli görüntüe sahne oldu

BOZÜYÜK’TE İLK KEZ YAPILAN BİSİKLET TURU KADINLAR TARAFINDAN YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Bozüyük’te kez bu organizasyonun üzerinde belirleyici olduğunu söyleyen ilk kişi, aynı şeyi ifade edebildiğini söyledi.

Özçakır, genel basında şu şekilde şöyle konuştu: “İkinci geçişlerini istiyoruz. Kadının özgür aracını, erkek egemen bisiklet, özgürce, hedef ve çevreye dikkat çekmek, kadınları büyütecek, daha fazla bisiklete binmeyi hayal etmek için bisiklet yollarıyla ile ilgili düşünülecek, bisiklet kazalarına dikkat çekmek, bir hedef ve çevreci bir ulaşım aracını hedefleyin Düşündürmek için ilk kez bakıldığında, şehir turunu turunu gerçekleştirdik. Gelişmiş şehirler küçük kasabalarımızda, daha fazla olan küçük şehirlerimizde mutlu kadınlar özgürce bisiklet kullanamıyor, hem çekiniyorlar hem de güvenli bisiklet yok, kadınlar da elbisele her yerde özgürce yolne çekmekten çekmek istedik. Süslü kadınlar bisiklet turu ile daha fazla bisiklet sürmenin özgürleştirdiğini düşünmek için, biz de Bozüyük ilçemizde kadınlarla bisiklet turu organize etmek. Aynı zamanda uluslararası bir tercih olduğu için Bozüyük ilçemizin tanıtımını denetleyeceğiniz mutluyuz. Bu etkinliğe herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’na anne kadınlar, organizasyon organizasyonu Nurcan Özçakır’a teşekkür etti.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, renkli görüntüe sahne oldu

DİYARBAKIR’DAKİ ‘SÜSLÜ KADINLAR’ 10 KİLOMETRE PEDAL ÇEVİRDİ

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde 75 metrelik yolda bir araya gelen kadınlar, ‘Otomobilsiz Kent Günü’nde bisikletin Keçi dikkat çekmek için Sur ilçesindeki Burcu’na pedallı çocuk. Kadınlara, 10 kilometrelik destek yollarıta vatandaşlarla verildi.

Burada meydana gelen Süslü Kadınlar Bisiklet Turatörü Çevrim Aydın, ‘Dünyadaki Otomobilsiz Kentler Günü’i o olduğu, “Bizlerde hem gözde çekim için hem de de sokaklarda var olduğu için 32 ülke ve 200 bir eş eş zamanlı olarak yollarak. Kendimizi ve Kendimizi ve Yaklaşık 10 kilometrelik yol kat tipinde.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, renkli görüntüe sahne oldu

‘İŞE BİSİKLETLE GİDİYORUM’

Bisikletiyle tura olan Ayşe Özer “Kadınlar olarak her alandakilerle ve güzelliklerimizle var olmak istiyoruz. Ben normal gidiş yolunda giden bisikletle giden biriyim. Çünkü bazen sorun oluyor. Çünkü kadın için sorunlu olmayan durumdayız”.

.

Leave a Comment