Stefan Kuntz: ‘Salih ya da Umut’a karşı alınmış bir karar yok’

class=”medyanet-inline-adv”>

A Milli Takım Teknik Takımı Stefan Kuntz, UEFA Ulus Ligi Grubu’nda bugün oynanacak lüksburg maçı için sezona çok eleştirilen oyuncu tercihleriyle ilgili. alman teknik adam; Beşiktaşlı Salih Uçan ile Trabzonsporlu Umut Bozok’un neden kadroya davetni ve İsmail Yüksek ile davetiyerci’yi tercih etmek Ciğerci’yi tercihn sebeplerini şu sözlerle anlattı:

AMAÇ SAHADA OTOMATİKLEŞTİRMEK

Mayıs-haziran döneminde açıklandığımız kadroyu korumak istedi. oyuncuları, hayal edilebilecek bir şey değil. Çünkü amacımız sahada otomatikleşmek. İkinci de takım ruhuydu. Sakatlıklartik, kadroyu asla değiştirmeyecek.

TÜM TEKNİK ADAMLARLA GÖRÜŞEREK BİLGİ ALDIK

Süper Lig’de maçın peşinden koştu. Oyuncuların okullarının teknik direktörleriyle de konuştuk. Kenan Hoca; Emre Belözoğlu ve Çağdaş Atan ile görüştü. Ben de Jorge Jesus ve Ömer Erdoğan ile görüştüm. Oyuncu seçimi eğitimde hiçbir futbola göre verilemiyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

TOLGA BİZİ BİLİYOR VE FİZİĞİ İÇİN ÇAĞIRDIK

Tolga Ciğerci; bizi biliyor. Başlatılmak üzere davet edildi. Uzun boylu, defansif yönü güçlü bir oyuncu. Faroe Adaları da uzun ve fizikli. karşı tepki verebilir.

İSMAİL POTANSİYELİNİ GÖSTERDİ VE MÜCADELECİ

İsmail Yüksek; genç girişimcilerin potansiyelini gösteren bir isim oldu. Dorukhan ve Salih Özcan’ı kaybettik. Mücadeleci bir oyuncu düşündük, onu aldık. Tüm teknik adamlara da derslerde dürüstçe bilgi vermek için gösterilmiştir.”

STEFAN KUNTZ’DAN ‘BURADA OLURUM-OLMAM’ GÖNDERMESİ

“İlk yılımızı değerlendireceğimiz bir toplantıyı. Şu an amacımız Uluslar Ligi. Burada olacağım ya da olmam… Ancak EURO 2024’e elemelerle gidemezsek, ikinci bir şans olarak Uluslar Ligi’ni cebimizde tutmamız gerekiyor” diyen Kuntz “Neden buradam dediniz?” sorusuna ise şu cevap verdi: “Espri anlayışıma hakimz için anlaşılmamış olacaksın. Orada biraz iğneleyici yaptık. Hepsi bu. gerçekten öyle o zaman, UEFA Uluslar Ligi’ni umursamıyorum. EURO 2024 direkt hattından Elemeleri’nden yararlanın.”

.

Leave a Comment