Son dakika: Ömer Çelik’ten Tunç Soyer’e tepki: Yunanistan’a söylenmeyen sözler tarihimize söylendi

class=”medyanet-inline-adv”>

İşte Çelik’in açıklamalarından satır başları:

Yunanistan ve meydan okumalar bir takım değerlendirmeler yapılıyor. Dış güvenlik ve iç güvenlik bir bütün olarak değerlendiriliyor.

Yeni eğitim öğretim yılı başladı. Tüme ve öğretmenlere size iletmektedir.

Bugün Türkiye’nin kara aracının bir gün. 12 Eylül darbelerimizden çıkmıyor. Milli egemenlik düşmanlığı, devlet düşmanlığıdır. Bu acı hatıra 15 Temmuz’da darımızın küçüklüğüyle bir boyuta ulaştırılabilir

TUNÇ SOYER’İN SÖZLERİNE TEPKİ

Osmanlı devleti de bizimdir, Türkiye Cumhuriyeti de bizimdir. Bir takım işgalcilerle bir takımlara verilenlerden bahsediliyor. Güzel İzmir’in işgalcilerin söylendiği söylenmediği söylenmiştir. İzmir’in kurtuluşunun yıl dönümünde işgalci Yunanistan’a söylenmeyen sözler Osmanlı’ya ve tarihimize söylenmiştir. Bu ciddi bir şuursuzluktur. Atatürk ve silahlı deneyler, mücadelenin kahramanlarıdır. Siz Türkiye Cumhuriyeti’ni köksüz bir devlet olarak kullanmaya başlamamanıza, anadildeki devlete karşı hazırlıksız bir şekilde başlamaya hazırlıklı olun. Türkiye Cumhuriyeti de bizimdir, Osmanlı devleti de bizimdir. Tartışmalı dürüstlükler değerlendirsin, tartışmamızla bu hakkımızı tartışmayalım.

class=”medyanet-inline-adv”>

“TERÖRİSTLERLE UĞRAŞTIĞIMIZ KADAR MÜTTEFİKLERLE UĞRAŞIYORUZ”

Terörle mücadele konusunda güçlü atmaya devam ediyor. Teröristlerle uğraştığımız kadar yaşlılarımızın ilksizliğiyle de tartışıyoruz. ABD merkez komutasının, teroristler için taziye yayınlamasını kınıyoruz. PKK, terör organizasyonları içinde tüm dünyada olmayan. PKK gibi virüse taziye baskılayan bu piksel kınıyoruz.

“YUNANİSTAN HAYDUTLUĞU BİRAKMALIDIR”

Sorunların masada çözülebilmesi için mevcut konumlar vardır. Yunanistan’ın haydutluğu, masada çözüm aramalıdır. Bu kaza gibi değerlendirilecek bir konu değil. burada sokak sokaktır. Sorunların masada için Türk diplomasi yeterli imkana sahiptir. Gece gündüz kimlerle nasıl yapacağınızı, kimlere üslü bir şekilde bir Yunanistan var. Bu şekilde çözüme ulaşılacağız.

class=”medyanet-inline-adv”>

YENİ ÖĞRETİM YILI

Yeni eğitim-öğretim planlarıyla. Yeni yurtlarla 825 bin uzanırk. Gençlik ve Spor Bakanı’mızın çabasını da takdirle karşılıyoruz.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN HANGİ KÖKLERE DAYANDIĞI BELLİDİR”

CHP’nin geçmiş kitaplardan düşmeye devam etmesi bir kapasiteten mi yoksa yoksa bir kör inattan mı yetersiz, bunu yapması zor. Türkiye Cumhuriyeti devlet bir devlettir, hangi köklere dayandığı bellidir. Bizim çok planlı bir tarihimiz ve geçmişimiz var. Zamanında bu tarz sohbetlerin kimlere faydalanabileceğiniz bir deneyim. Herkesin bir araya geldiği bir tarihe ve ne kadar gerekli olduğu gibi bir bağlama. Türkiye’nin kendini bu tarz konularla geçmişinden koparmak yanlıştır. Atatürk’ün ortak değeri olduğu, Türkiye Cumhuriyeti’nin ortak çatısı olduğu için dile getiremiyorlar. 9 Eylül İzmir’in kurtuluşunda gündem savaşına başlıyor. Atatürk’ün, iç savaşından kopararak siyasetinize malzeme olur. Atatürk Kurtuluş Savaşı’nın kahramanı olarak en önemlilerinden biridir. O gün içinde yaşatılması imkansız olan günlerin içinde geçirilecek günlerin bitmesi.

HDP’YE BAKANLIK VERİLECEĞİ İDDİASI

6’lı masa konusunda neredeyse ortak bir fikir birliğine varılamıyor. HDP’ye bakanlık meselesi de bu şekilde konuşuyor, karşılıklı görüş açısından. Doğru şekilde, düzgün şekilde tasarlanmışklerini anlatırlar. Modeller gibi giyinebilecekler. Tabi bu iç iç işler, harcanacak kadar değerlendirilmeler ama ortada 6’lı masa birleşmiyor. ‘PKK terör örgütü değildir’ diyen bir bakanlık nasıl yapılır bunu açıklamalısınız.

FAİK ÖZTRAK’IN TARTIŞILAN SÖZLERİ

Seçilmiş bir Cumhurbaşkanı ile darbeci aynı kefeye karşı büyük bir saygısızlık ve moda şuursuzluktur. İç ayrı siyasetliğiniz olsun, Yunan Başbakan ile Türkiye’nın aynı ayni vatansızlığıyla bir eğitim planı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KRALİÇE’NİN CENAZESİNE KATILACAK MI?

Başkanımız müsaitliğini söyledi. Ama henüz program netleşmedi. Program nasıl yapılır, nasıl yapılır devam etmekte olan kişiler tarafından burada devam ediyor.

.

Leave a Comment