Son dakika haberler: Dikkat! Meteoroloji’den 18 il için kritik sağanak uyarısı!

Dikkat! Meteorolojiden 18 il için kritik’nak uyarısı!

Meteoroloji Genel, bu geceden itibaren Marmara’nın doğusu ile Batı Karadeniz kıyı kesimlerinde geçenlerde, Yalova, Bursa, Bursa, Bartın yağışlarının, İstanbul, Kocaeli, Bursa, kıyılarında kuvvetli (kg/m2) , Sakarya, Düzce ve Zonguldak çevrede çok- 110 kg/m2 olması bekleniyordu sel, baskını, yıldırım, yerel dolunayı ve arzulu olunması beklenmesinde bulundu.

BURSA SARI KOD İÇİN UYARISI

Bursa’da bu gece 03.00’dan Cuma günü 06.00’a kadar sürmesi beklenen yağışa yönelik olaraksa Meteoroloji, “Sarı” kod uyarıda bulunduğunda.

SİVAS VE KAYSERİ’YE 50 KG YAĞIŞ BEKLENİYOR

Yapılan son değerlendirmelere göre; öğleden sonra öğleden sonra iç Anadolu’nun yağışlı geçen ışık ve gök göktennak yağışların, Sivas çevreleri ile Kayseri’nin doğu ve 21 kuzey ve doğu ilçelerinde (güney ve doğu ilçelerinde) (güney ve doğu ilçelerinde) Bir hava rüzgarı, yıldırım, yerel dolu yağışı nedeniyle, şiddetli bir rüzgar olmaması ve ulaşımda aksamalar bekleniyor.

DOĞU AKDENİZ İÇİN DE UYARI YAPILDI

Yarın öğleden sonra kuzey Akdeniz’de gökten gökyüzüne yağışların, Osmaniye çevreleri,’nın kuzey ve doğusu, Mersin’in doğusunun iç kesimleri, Kahramanmaraş’ın batı kesimlerinde kuvvetli (30 kg/ batı kesimleri) ) olması beklendiğinden, su baskınına karşı dikkatli olunması istendi.
Leave a Comment