Son Dakika! Galatasaray Başkanı Dursun Özbek: Yusuf Demir çifte vatandaş!

class=”medyanet-inline-adv”>

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Nef Stadyumu’nda sarı kırmızılı kulübün imzasında bulundu.

Yusuf Demir’in futbolcularına değinmelerine, genç futbolcunun anne nedeniyle çifte vatandaşlık hakkı olduğunu söyledi. dedi.

DURSUN ÖZBEK’İN AÇIKLAMALARININ TAMAMI ŞU ŞEKİLDE:

Hakem performanslarını sıradan hale geldi. Her hafta sonu bu değerlendirmeler yapılıyor. Bu değerlendirmeler de iyiye gitmiyor. Bizim de ilk maçımızda yönlendirmelerinden rahatsız edicik. Özellikle Konyaspor maçında… Biz Galatasaray ile ilgili bir şey düşünmüyoruz. Her maçta, bütün takımlara küçük olarak değerlendiriyoruz. Maalesef çok iyi olduğunu söyleyemem. Böyle bir koku var,federasyon da kullar dediklerinin farkında. Bu duruma daha fazla benzin dökmek istemiyorum.

class=”medyanet-inline-adv”>

KEREM VE YUNUS’A ZAM KONUSU

Kerem ve Yunus gibi oyuncularımıza yeni sözleşme yapma konusunu kendi içimizde değerlendiriyoruz. Bu değerlendirmeyi bitince gerekli açıklamayı yapacağım.

“YUSUF DEMİR’İ TRANSFER EDERKEN YERLİ STATÜSÜNDE OYNATAMAYACAĞIMIZI BİLİYORDUK”

Yusuf Demir bizim evladımız. Genç Avrupa yaşta futbolunun çekmiş, çok genç yaşta Barselona gibi dünya devi bir okuldan olmuş. Her kategoride oynamış. Yusuf Demir’in Galatasaray’da olması bizim için kıvanç veriyor. Böyle okullarımıza kattığımız son derece memnunuz. Bakılırsa, üzerinde yazılanlara yazılanlara bakılırsa… “Yusuf Demir Türk statüsünde oynayamazmış Süper Lig’de.” Yahu biz Yusuf Demir’i transfer statüsündeyken. Avusturya Milli Takımı’nda 4 kez için Milli Takımımızda oynayamayacağınız da olacak. Buraya kadar tamam. Biz Yusuf Demir’i transfer ediyor ne Türk oyuncu oynatalım diye transfer, ne de Türk Milli Takımı’nda oynasın diye transfer ediyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

“TÜRKÇE KONUŞAMAYAN OYUNCULAR YERLİ STATÜSÜNDE OYNUYOR”

Geçen gün bir maç oynuyoruz. Esame listeleri, ekip takımlarının dedeleri geldi. Listeye yanlış, yanki yöneticiye ‘E bir hata olabilir listede iki Türk var, olmasın’ dedim. O arkadaş da baktı, ‘Evet Türk var…’ dedi. Hanginiz o listeye baksanız orada ikiden fazla Türk göremezsiniz. Meğer bizim İspanyol ya da İngiliz sandığımız arkadaş Türk’müş. Türk olmayan, Türkçe konuşamayan kullanıcılar yerlide yaşayabiliyor. Başka milli takımlarda oynamış sonra, burada bulunan yerli öğrencilerde oynuyorlar. İsim küçüklüğüm yetmiyor…

“ANNESİNDEN DOLAYI ÇİFTE VATANDAŞLIK HAKKI VARDIR”

class=”medyanet-inline-adv”>

Yusuf Demir Türk bir futbolcudur. Annesinden çifte vatandaşlık hakkı vardır. Biz Yusuf Demir’i Türk olarak oynatalım demiyoruz. Kendi değerlerimize sahip çıkalım demek istedik. Yusuf Demir bir Türk vatandaşıdır. Milli takım’da oynaması için ne kadar donanım gerektirmeyecek, Türk statüsünde oynaması için ne kadar onsuz olacak. Türkçe konuşamayıp yerli olarak oynayan oyuncuları mı? Yusuf Demir bizim evladımız, bizim vatandaşımız. Ona nakliyesi. Onu Türk futboluna, Türk Milli Takımına kazandırmak için gelen Milli Takımına. Başladık.

2015-2018’de olacak şekilde tasarlanacak şekilde birisi de stamızın yanında 15 bin kişilik spor salonumaktı. Projeyi yaptık, sponsorlarla görüştük, Sarıyer Belediyesi’nden inşaatla ilgili ruhsatı satın almak için yönetime seçilemedik. Aradan 5 sene geçti. 5 seneden beri gelen yönetimler bu projelere ilgi göstermiyorlar. Aldığımız ruhsatın süresi doldu ve iptal oldu. Yeniden bir proje yapılmalı. Spor salonu Galatasaray’ın en büyük yüzü. Salon sporlarını yapanlarımız dağılmış durumda. Basketbol bir yerde, voleybol bir yerde, judo bir yerde… Bu kadar dağlık hem masraf hem de kurumsallaşmışlık hakkında. Bu takımları bir yerde toplamak. Önümüzde Mecidiyeköy, Florya, Riva, Kemerburgaz gibi projeler var. Salon projesinin arkasından gelecek.

.

Leave a Comment