Son dakika… Donetsk, Luhansk ve Herson Rusya’ya katılmak için referanduma gidiyor

oluşturulma Tarihi: Eylül 20, 2022 15:30

Ukrayna’nın Rusi işgali Donetsk, Rusya’ya tatil için 23-27 Eylül seçima referanduma gideceklerini duyurdu.

class=”medyanet-inline-adv”>

Dünyanın gözü kulağı 24 Şubat’tan beri Ukrayna’dan gelen ürün.

Ukrayna’nın taarruzu oğlu, Rusya’yı kullanmaya devam etmeye’nın Rus işgali hedefine Donetsk, Luhansk ve Herson flaş bir karar geldi.

Üç bölge de tatil için 23-27 Eylül referanduma, duyurularını duyurdu.

RUSYA’DAN İLK AÇIKLAMA

Konu ile Rusya ilgili’dan ilk açıklama Dışişleri Bakanı Lavrov’dan geldi. Lavrov, yöre halkına halkına satın almalarının satın alınmasına yönelik bir şey.

Lavrov’un başından beri yaşanan bir olayın kendi kaderini planlamasını istemeyiz’dedi.

Lavrov, kendi kader efendisi olmak’larının donu ile referanduma Rusya’nın desteğiyle birinci ağızdan anlatımla anlatılmış halk.

‘SAHTE REFERANDUMLAR HİÇBİR ŞEYİ DEĞİŞTİRMEYECEK’

class=”medyanet-inline-adv”>

Ukrayna tarafından ilk açıklama da dışişleri bakanı kadrosu geldi. Ukraynalı bakan Kuleba, ‘Sahte referandumlar hiçbir şeyi değiştirmeyecek’ dedi.

Kuleba Twitter hesabı üzerinden gösterim şu ifadelere yer verdi;

Rusya, Ukrayna topraklarının bir ev işgal eden bir saldırgandır. Ukrayna, topraklarını kurtarmak için her türlü hakka sahip ve Rusya ne derse desinlerini onları özgürleştirmeye devam edecek.’

Ukrayna yanında, Oskil nehrinin doğusunu kontrol edebileceklerini öne sürdü. Bu gelişmenin doğrulanmasında Rus askeri harkov bölgesinden yararlanmaya alınacak olacaktır.

Harvey’in komşu’un Luhansky Ukraynalı Ukraynalı belediyesi Serhi Haii, bir hedefin Luhansk’ın hedefte olduğunu söyledi.

Haidai’yi “Haydai Rusların Mayıs’a katılmaya hazırlanıyoruz. Ukrayna öncüsü dimir Zelenski de önceden bir sezon için hazırlıklarıno aktardı.

Ukrayna güçleri Os’in doğusunu ellerinde tutabilirse ilerleyişleri kritik olacak. Oskil nehri, Rusya’nın saldırılarının ana odağı olan Donbas bölgesinden geçen Donetsk nehrinin akıyor.

.

Leave a Comment