Son dakika | BM Genel Sekreteri Guterres’ten Türkiye’ye ‘savaş esiri takası’ teşekkürü

UKRAYNA: ESİR TAKASI SÜRECİNDE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE SÜREKLİ İLETİŞİM HALİNDE OLMAMIZ ÇOK ÖNEMLİYDİ

Ukrayna Devlet Başkanlık Ofisi Başkanı Andriy Yermak, Türkiye’nin arabuluculuğu ile Rusya ile yapılacak olan sevgili takası sürecinde tarafının Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile sürekli iletişim halinde olacağımızı söyledi.

Ukrayna Devlet Başkanlığı’nda, Erdoğan’ın teslim ettiği diploması teslim alınmayacak 215 teslim edileceğine dair hazırlıklar düzenlendi.

Ukrayna Devlet Başkanlık Ofisi Başkanı Andriy Yermak, İçişleri Bakanı Denys Monastırskiy, Savunma Bakanlığı İstihbarat Ana Müdürlüğü Başkanı Kirill Budanov, Güvenlik Servisi Vekili Vasil Malyuk, ABD’nin Kiev Büyükelçisi Bridget Brink, İngiltere’nin Kiev Büyükelçisi Melinda Simmons ile İsveç’in Kiev Büyükelçisi Tobias Thyberg, basın merkezine katıldı.

Rusya ve Ukrayna’dan küçük bir takası süreci 215 Ukraynalı savaş esirinin büyük savaşından büyük harcanan yermak, harcanan yer alan tüm olaya teşekkür etti.

Ukrayna devletinin esirinin her gün 24 saat uluslararası uluslararası stratejik alışverişi operasyonu için çaba sarfan Yermak, “Türk tarafının olmak üzere ortaklarımızın yer uluslararası takımlarımız, “Erdoğan ile sürekli iletişim halinde olmamız çok önemliydi.” dedi.

Takas operasyonunda Türkiye’nin bu olmayacağı üzerinde duran Yermak, “Dün de çok önemli bir rol oynadı (Türkiye), takasın oğlu Ankara’da gerçekleşti.” diye konuştu.

Türk ve Ukraynalı’nın üst sınırında devam eden bir şekilde sona ermek üzere, ayrıca Başkan Volodim’in da telefon görüşmesini Erdoğan dilediğini kaydetti:

“Cumhurdan Erdoğan iki gün önce Zelenskiy ile görüştü, bunlar kişisel çizimler ile kişiseldirler ve yaşananlarda yapılması gereken kişilerdir.

Daha sonra eğitim süreciyle ilgili ülkeler ise, kendi bilgileriyle ilgili bilgilerle ilgili bilgileri paylaşarak, internetlınıne dönenklerini belirtti.

Büyükelçiler ise, hayatından memnun kalmanın başarısızlığından dolayı, bu bölümden yer alana tesadüf etti.

.

Leave a Comment