Son dakika: Biden’dan Putin’e cevap: Kimse Rusya’yı tehdit etmiyor

class=”medyanet-inline-adv”>

ABD Başkanı Biden, Rusya Devlet Başkanı Putin’in ‘kısmı seferberlik’ ve nükleer silah kullanma açıklamalarına BM Genel Kurulu’nda tepki gösterdi.

İşte Biden’ın açıklamalarından satır başları:

Kremlin burada düzmece referandumlar ilan ediyor. Ukrayna’nın bir kısmının ilhak etmek için. Putin’e bulaşmak zorunda kalmakta zorlanıyor. Rusya’dan başka da kimsenin peşinden koşmadı. ‘Ukrayna, Rusya tarafından yaratılmıştır’ dedi. Şimdi burada okullarda, hastanelere yönelik olarak görüyoruz. Ukrayna alışveriş merkezlerini hedef alıyorlar. Eski Rusya’nın savaş suçlarını gördük. Burada eşyaların tasarımına yönelik kişilerin eşyalarına rastlandığını söyledi.

Son dakika: Bidendan Putine cevap: Kimse Rusyayı tehdit etmiyor

“RUSYA’NIN SALDIRGANLIĞA KARŞI DURACAĞIZ”

Kim katılırsınız, kendinize katılırsanız, bu kanınızı dondurmalı. Bu yol Genel Kurul’da 100 den fazla ülke bir araya geldi ve kınadı. Burada 25 milyar dolardan fazla destek söz konusu. Bugün 40’tan fazla ülke milyarlarca lira kendi cebinden destek oldu. Tekhizat gönderdi. Ülkeler kendi ihtirasları peşinden koşup bedel ödemezse, bu onun şeyini riske atıyoruz demektir. Hiç şüpheden ve özgürlük, egemenlik ilkesinin yanında olduk. Ukrayna’nın yanında durmak. Aynı beden ABD’de bu şekilde bir şekilde bitmesini amaçlıyor. Hepimiz net yüksek, popüler. Ukrayna’nın hakları, kalan egemen ülkelerin haklarıyla eğitim alanında. Rusya’nın saldırganlığına karşı duracağız. Demokrasi ve otokrasiler arasında tartışma söz konusu. Burada demokrasiyi temel alan bir görüşü savunuyoruz. Demokrasi bizim en önemli amacımızdır.

class=”medyanet-inline-adv”>

“ABD ÜYE SAYISININ ARTTIRILMASINI DESTEKLİYOR”

Son dakika: Bidendan Putine cevap: Kimse Rusyayı tehdit etmiyor

Buradayken BM’nin temel şartları altında, adil dünya çapında tehditler altında. BM’nin sadece ticarethanelerin alım satımına başlandı. BM, dünyanın her yerinde farklarını aşabileceği ortak payda da buluşabileceği bir şey. Bugün burada 193 üye devlet, bu yeri kabul etti. Ve bu prensipleri ve korudu. Şiddetin, yaygınlaştırılmasını sağlamak için sistemin genişletilmesini reddediyorum. Daha küçük ekonomi ülkelerinin ülkelerile aynı şeyi savunuyorum. Eğer hala güçlü bir temel olma özelliği, ABD’de yaptığınız çalışmadır. Artık bu daha geniş kapsamlı hale gelmesi gerekiyor. Burada veto şansı kullanmamalı. Bu nedenle ABD’den kalıcı olmayan üye kayıtlarını göndermek için. ABD bu hayati görevi gerçekleştirmek konusunda.class=”medyanet-inline-adv”>

İKLİM VE GIDA KRİZİYLE MÜCADELE

369 milyar dolar. İklim kriziyle mücadele için. Bunun için milyarlarca Yatırım var. Burada bu yeni yasa ile birlikte ABD salımını 1.4 gigaton. Bu küresel anlamda bir devrimdir. Çok vaktimiz yok, bunu biz yapmalıyız. Çünkü iklim krizinin ne durumda olduğunu görüyoruz. Ben yıl kamuoyunu ilan ettiğim gibi yayın kanalını yayınladık. Hükümetle birlikte yıllık 11 milyarlık yatırım yapıyoruz. Bu ihtiyaç çok büyük. Bu amaçla gelin bu bir içimizde iradeyi amaçlıyoruz. Güçlü, sürdürebilir, temiz enerji yatırımlarıyla dünyamızı koruyalım. Herhangi bir bedel ödemeden, G7 ve diğer ödemelerle birlikte ücretsizdir.

Son dakika: Bidendan Putine cevap: Kimse Rusyayı tehdit etmiyor

BIDEN’DAN TAHIL KORİDORU AÇIKLAMASI

Gıda kriziyle de başa baş mücadeleyiz. Burada 40 milyonluk söz konusu. Bugün 2.9 milyar yazılım destek paketi. Bu Rusya yalanlar atıyor. Gıdaları deneylere atmaya çalıştırmada. Burada başlangıç ​​için Karadeniz’de bir abluka kuruldu. Çok güçlü bir şekilde yetiştirilmesi gerektiğidir. Rusya gıda krizinin arızasını yıkmaya çalışacak. Ukrayna’ya yönelik müdahalesi ve yapısıdır. Rusya’nın gidişatını kötüleştiriyor. Bu nedenle Karadeniz’de bakış açısını gözden geçirmek için BM’deki içinım.

“İRAN’IN CESUR KADINLARININ YANINDAYIZ”

İsrail ve Filistin halkları arasında barışı ulaşımı için yaşamak. ABD’nin İsrail’in güvenliğine bağlılığı devam ediyor. Burada barış ve sistem için iki devletli çözüme bağlılığımız devam ediyor. Filistinlilerin iki devletli çözüm hakkı vardır. Her iki halkta da özgürlüğe kavuşması gerekiyor. İran’ın silahı için kullanımda olmayan. Dünyanın her gün yeniden doğmasına izin verilemez ve okuldan aşağı düşmeye gitmeziz. İran’ın cesur kadınlarının, güçlünün yanındayız. Gelecek tüm dünyadan kullanıcılar tarafından kurulacak.

.

Leave a Comment