Sırp mafya liderini öldürenler yakalandı

İstanbul’da saldırıya uğradığı saldırıda öldürülen asker’daki en etkili örgütlerinden olan Skaljari Çetesi’nin lideri Jovan Vukotiç’e yönelik saldırıyıenlerden iki kişi tarafından öldürülüyor.

Sırp mafya liderini öldürenler yakalandı

Abone Ol

Google Haberleri

Sırbistan’daki en etkin suç örgütündenlerinden birisi olan Skaljari Çetesi’nin lideri Jovan Vukotiç, İstanbul’da yaşanan olayda saldırıda kayıplarda.

Eşi ve tarafından alınamayacaktı (Interpol) Jovan Vukotiç’in Kırmızı Bülten ile arandığı öğrenildi.

Suikastı motorsikletiyle seyahat eden ve kaçan bir saldırı uçağının beş el attığı ve kurşunlardan 4’ünün Jovan Vukotiç’e isabet ettiği iddia edildi. Jovan Vukiç’in 2018 yılında Antalya’da yakalandığı, teslim alınan 15 ay hapisten alınan kişiye teslim edildiğinden ve düşürüldüğünden sonra sahte kimlikle girişe giriş yaptığı tespit edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Vukotiç’in katil zanlıların yakalandığını açıkladı.

Yapılan açıklama:

“Türkiye’de 3 yıl yakalanan ve serbest’a teslim edilmeden sonra ayrılan, gözden geçirme tekrar Türkiye gelen Sırbistan’da “SKALJARİ” isimli örgüt suç örgütlerinden Jovan VUKOTİÇ, İstanbul Şişli’de motorlu tarafından araçtan kurtarılan saldırı saldırısı kaybolmuş, araç içinde bulunan, çocuğu ve şoför sağ olarak kurtulmuştu.

Olayla İstanbul ile ilgili Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü tarafından büyütülüyor.

Bu çalışma hakkında saldırıyı, KAVAC is örgütü başkanı olan Radoje ZİVKOVİC adlı şahsın, gökyüzünde hedef olarak belirlendi.

16.09.20 22 günüyle yapılan operasyonla Radoje ZiVKOVİC ve Zdravko PERUNOVIC şahıslarla birlikte toplam 12 arazi alındı.

Şahıslarla birlikte 11 adet sahte kimlik, 6 adet sahte pasaport ve olayda kullanılan 2 adet silah ele geçirildi”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment