Selçuk Geçer kaçınılmaz son deyip dolarda olacakları anlattı! Yıl sonu o rakama ulaşacak

Yaptığınız tahminlerle sık sık gelen giden analizlerden, başarılı sondan ekonomist Selçuk’u açıkla.

abone ol

En çok kullanılan yatırım araçlarından 18,26 TL ile Cumhuriyet dolar en yüksek rakamlarına ulaşmış, sonra haftayı 18,26 TL ile kapatmıştı. Bu da Euro ise haftayı 18.29 TL’den tamamlamıştı.

Bu dalgalı durum ile ilgili, bilgi ile çok sıker gelen ünlü ekonomist Selçuk Geç’den bir değerlendirme geldi.

“Tam tersini söylemiştim”

4-5 gün sonra yaşanacak olan Selçuk Geçer’i, FED’i planlayıp faizi açıklayacağını belirtti. Geçer, bir önceki toplantıda bu konudaki denildiğini ve faizimleri artık yavaşlar hakkında olumlu geçti hatırlattı. kullanıcın ise bunun içindeki tamnın amacını belirtti. Selçuk Geç, mevsimsel etkiden kaynaklı ABD’de şişkinliğin yapışkan haleer, enflasyondan farkın kapandığını söyledi.

Selçuk Geçer, içerikle ilgili ifadeleri kullanımları:

Dünyanın her yerindeki zevklerin üzerinde faiz artırımı yapıyorlar. Ancak biz faiz indirip ülkesine geçiyoruz. Faiz indirip şişirmeyi düşüremezsiniz. Enflasyonu düşüremezseniz dolar kurunu kontrol edemezsiniz. ekim, kasım, aralık aylarına dikkat edin. Türkiye ekonomisi büyük bir bataklığa yönlendiriliyor. Fakirler daha da fakirleşiyor. 3-5 zengin daha da zenginleşiyor. Orta sınıftır.

‘Dolar yönlendirme’ soruları yersiz

Türkiye’de ekonomi politikalarına yönelik uygulamalarda günlük idaren görülebildiğini söyleyenler Geçer, “Bir KKM kullananlar kadar bütçeye 75 milyar lira yük bindiler” şeklinde konuştu. Yanlış uygulanamayacakmış KKM’ye okul öğrencisi, 150 milyar liranın da idaresinde duracağını söyledi. Geçer, hal böyle olunca ‘dolar neden olmasın’ sorularının yersiz olduğunu belirtti.

Selçuk Geçer, doların yükselmesini de şöyle açıkladı:

Neden istemen? Kısa vadeli borçların ödenme süresi geliyor. Dolara olan talep artacak. Turizm gelirleri ile idare ettin kadar. Bundan sonra ne yapacaksın? Dolar kuru sert hareket herkes tarafından görülür.

Selçuk Geçer son olarak, dolar/ TL kurunun resmi olarak bir şekilde ortaya çıkacak yıl sonu dolar kuru için çok konuşulacak bir tahmin öne çıktı.

Çarşıya pazzara yüzünden söylenebilecek bir fiyattan söz etmekten bahseder. ‘Biraz garınız düşsün dolar kuru kırılır’ diyen Selçuk Geçer, çok konuşulacak 2022 yıl sonu için dolar kuru aracını de açıkladı.

“Yıl sonu dolar 28 TL”

Selçuk Geçer, bitirmelerini bitirirken yıl sonu dolarni de açıkladı. Geçer, tahminlerine göre yıl bitecek dolar kurunun 28 TL olduğunu söyledi.

.

Leave a Comment