Sedat Peker’in avukatından ‘Emre Olur’ açıklaması

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in basında tahmin olarak “Emre Olur’un, bulundu’un başkenti Tiran’da alınıp bu sabah İstanbul’a yakalanmanın yanına, Pek Barkın’ın avukatı Er, mandıra Cumhuriyet’e avukatda.

Olur’un bu gece anlatacağını söyleyeceğini Barkın’ın savcılığa vereceğini söyleyeceğini söyledi.

Sedat Peker’in basında” olarak “Emre Olur, Türkiye’de” “Tehdit”, “suçu ve suçluyu övmek”, “hakaret”, “suç işlemek, barındırılan örgüte üye olma”, “basit”, “sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile yorum” suçlarından adli makamlarca aranıyordu. Sedater suç örgütünün üyesi olarak 2021 Mayıs Olur’de Türkiye’den Makedonya’ya göz önünde bulunduruldu.

Grubun lideri Sedat Peker’in açıklamalarını kendi Twitter hesabından paylaşan Olur’un 6 gün önce onayladığı İstihbarat Teşkilatı’nın raporuna göre Birleşik Arap suçlarına (BAE) şu anda ulaşılamadığı anlaşılan şu anda kesin olarak tahmin edilemeyen İstihbarat Teşkilatı (MİT) öğrenildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sırbistan’dan Arnavutluk Tiran’ın geçeceği tespit edilen Olura’yı incelemeye Emniyet Genel Müdürlüğü, Arnavutluk İnterpol ile ile görüştü. Bu gidiş üzerine dün sabaha polisi tarafından sabah alınan Olur, bu havaalanından teslim alınmadan İstanbul Air Arnavutluk’taki havaalanına teslim edilen sefere İstanbul Havayolları’ndaki uçakla götürüldüğüne.

İstanbul Emniyet’teki kişiler tarafından Olur, sağlık Müdürlüğün Havalimanı’nda geçirildi. Bulmaktan sonra Olur, 10.30’da Vatan Caddesi’ndeki İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

SOYLU’DAN ‘SOYSUZ’ PAYLAŞIMI

Olur’un İl Emniyet’e götürülüşünden yarım saat sonra, sosyal medya hesaplarından emniyet yayımladı. Yaklaşık 40 dakika sonra Twitter hesabından Emniyet’in açıklamasını alıntılayan Soylu, “Emniyet Teşkilatımızı, sıkı bir takiple bir soysuzu hakkında daha bulunduk için tebrik ederim” mesajında.

Sedat Peker ve Emre Olur’un avukatı Ersan, Emre Olur’un şaşkınlık deneyimlerini söyler.

Avukat Barkın, günümüzde şu ifadeleri kullandı;

“Emre Olur’un suçlandığı şey herkesin katılımıyla. Şu an Sedat Peker tarafından doldurulan herhangi bir kişi yok. Kapsamlı olmayan bir dosyada bu çok temelsiz bir kişi oluyor. Suçu, suçluyu övme, kamu görevlisine anlaşılır aynı zamanda suçlandığı başka suçlardan tutuklanması hedefleniyor. Bu kırmızı bülten çıkarılmış.

Kendisinden Olur’un ötesinde Türkiye’ye ellere tarafından, AKP iktidarının Peker’e yönelik “Daha fazla ifşaatta size de bu şekilde Türkiye’ye getiririz” mesaj olarak okundu.

.

Leave a Comment