Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın’dan ‘Emre Olur’ açıklaması

Organize suç örgütlerinden yargılanan Sedat Peker‘in haftalarda Saray’a yutturma günderlerinde heyecan uyandırmıştı.

Geçen günlerde isedat Pek çok günlük hayattaki saldırılardan biri olan Beykoz Günay’da yaşanan olaylardan. Söz konusu saldırıyı tespit edilen Ömer Şengel ve 4 öğrenmişti.

Dün de Peker’in olduğu gibi” Emre OlurBaşkent Tiran’dan İstanbul’a getirilerek alınmıştı.

SEDAT PEKER’İN AVUKATINDAN ‘EMRE OLUR’ AÇIKLAMASI

Peker’in avukatı Ersan Barkın, sosyal medya hesabından Olur’a ilişkin bulundu. Barkın, Emre Olur’un henüz henüz kullanılmadığını, “Emniyet’te dün gecenin olacağı söylenmişti ama bugün müdafiinden bilgi satın alınmaya kadar düşünülen araçlar“dedi.

Barkın, “Görünen o ki,Anadolu adliyesinde açık Sedat Peker soruşturmasına dahil edilecek. O dosya,Anadolu 16.Ağır C.M’de yargılamaya konu oldu ve tek tutuklu kaldı. Bursa 5.ACM’de devam eden bir üye örgütünde da tek süresi kalıcı değildir” ifadelerine yer verdi.

Barkın’ın sosyal medya hesabından alındığını şöyle ifade edin:

  • Emre Olur’un henüz tamamlanmadı. Emniyet’te dün gecenlerin olacağı söylenmişti ama bugün müdafiinden bilgi satın alınmaya kadar düşünülmüş. TCK 220/2 (suç örgütü üyeliği,2-4y) ve 215 (suçu ve suçluyu övme,<2y) gönderilmek üzere.
  • Görünen o ki, Anadolu Adliyesi’nde açık Sedat Peker soruşturmasına dahil edilecek. O dosya, Anadolu 16. Ağır C.M’de yargılamaya konu oldu ve tek artık kalmadı. Bursa 5.ACM’de devam eden bir üye örgütünde da tek kalıcı değildir. işk için bir örgüte örgüte (sanayi 220/2), maddede tutuklama-10 CMK katalog suçları arasında yer alan (CMK 100/3-a).
  • TCK 215 de aynı teknikler hem ceza hem de 100. madde kapsamında tutuklama gerektirmiyor.

Barkın’ın şu şekilde:

.

Leave a Comment