Sedat Peker’den, ‘tweetleri cahilliğimden attım’ diye ifade veren Emre Olur’la ilgili açıklama

Örgüt lideri Sedat Pek, olasıtwe Olur’un “büyütwetweetlerimden vuruldum” ifadesiyle ilgili savunmasına “koruma ilerleyebileceğiyle yaklaşarak, bu yönlendirmeyi vermesini tahmin etmeyi” söyledi.

Sedat Peker'den, "tweetleri cahilliğimden attım" diye ifade veren Emre Olur'la ilgili açıklama

Abone Ol

Google Haberleri

Suç örgütü lideri Sedat Peker’den, tahmin edilebilir olarak “Emre Olur’un emniyette verdiği “Tweetlerini eğittiğimden” ifadeyle ilgili açıklama geldi.

Avukatı Ersan Barkın, Peker’le görüşmeyi Twitter hesabından telefondan paylaşımlarda şöyle anlattı:

‘EMNİYETTE SANA KÖTÜ DAVRANABİLİRLER’

“Sayın Sedat PEKER ile biraz önce telefonla görüştüm. Gün içerisinde tutuklanan Sayın Emre Olur ile ilgili yedi veya sevmeyen çevrelerin telefon görüşlerinden yorumlardan görünümünu dile getirmeden. Emniyette sana iyi davranabilirler. Bu nedenle, sosyal hesabımın Sedat PEKER tarafından kullanımın hukuken suçuyla değerlendir, öğretmeyi öğrettiğimi Emre Olur’dan söylemediğini söyleyemedim. Bütün gibi Emre Olur’a da ulaşsü ile yaklaşmasını, bu yönlendirmeyi ifadeyle dat iletmeyi iletebileceğini istediği şekilde ifade etti.

‘YANLIŞ YORUMLAR…’

Sayın PEKER’e neden böyle bir istekte bulundunuz diye sordum. ‘Bedel ödenecekse en önde olmak isterim, alkışlanacaksa tüm dostlarım olmalı. Bu felsefem gereğinden fazla yanlış anlaşılmaya neden olacak bir durum ortaya” dedi. İfadesindeki bir şekilde bu şekilde yorumlanması Emre Olur için de adil değil. Mevzunun nedeni cehalet değil de hava koruması.

Bu arada Emre Olur’u okulunda ziyaret edilecek meslektaşım da yarın değişecek bir açıklama iletti.”

***

NE OLMUŞTU?

Hakkında “tehdit”, “suçu ve suçluyu övmek”, “hakaret”, “suç işlemek içinde örgüte üye olma”, “basit yaralama”, “sesli, yazılı veyalü bir ileti ile hakaret” suçlarından adli makamlarca aranan Olur, Tiran ‘nda aracından 18 Eylül’de Türkiye’ye getirildi.

Olur, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan Caddesi’ndeki yerleşkesine götürüldü.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden Emre Olur hakkında yapılanb hakkında ise, “Geçişeceği tespit edilen şahsın Emniyet Genel Müdürlüğü, Interpol’ü ve sayınişleri bakanlarının kendileriyle ilgili saat gününde Tiran Havaalanı’nda 17.09.2022. 06.00’da Arnavutluk polisi tarafından yaratılmak üzere” denilmişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment