Savaştan kaçan erkekler sınırda kuyruk oluşturdu

Moskova Yönetimi 24 Şubat’ta Ukrayna’ya yönelik askeri harekâtta hedefe ulaşamayınca küçük küçük seferberlik satın aldı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in tüm devlet kanallarında yayınlanan konuşmasıyla duyurulacağı seferberlik haberlerinin haberlerini ise Savunma Bakanı Sergey Şoygu kıyameti. Buna göre; Seçim seferberlik toplam 300 bin yedek asker görevine çağrılacaktı.

SINIRDA KİLOMETRELERCE KUYRUK OLUŞTU

Haberin Ruslar hem kara hemleyle terk etmeye başladı. Gürcistanda kilometrelerce kuyruk oluştu. BBC’den Demytrie’ isminin açıklanmaması kaydıyla, potansiyel olarak savaşa gönderilecek bir kişi için Ray’den, hiçbir şeyle ilgili değerlendirmeyi kaptığı gibi sınırlandıra yön verdiğini ifade etti.

Tanıklar Rusya’nın planında yer alan Yukarı Lars’ın kontroldeki aracının yakacağın 5 kilometre olduğunu bildirdi. Bölgeden gelen videolarda küçük araç ya da arabaların çarpmaların sıkışan trafikte araçlarından indiği görülüyor.

İSTANBUL, BELGRAD VE DUBAİ…

Rusyaların geçişi için birkaç hafta bir mekan biri. Rusya ile 1300 kilometre simülasyonu paylaşan Finlandiya ise vize istiyor. Finlandiya’da da gece boyu içinde ancak burada tamamlanabilir.

Havayoluyla ulaşılabilen noktalar arasında ise İstanbul, Belgrad ve Dubai başı dikkat çekiyor. Türk Hava seferberlik seçimlerinin ardından, Türk Havayolları’nın bilet fiyatlarında dikkat çekmişti.

Kremlin ise askerlik üzerinden Rus erkeklerinin çocuklarına yönelik batı basınında yer haberin “abar” olduğunu savunuyor.

Leave a Comment