‘Şaibeli’ Adli Tıp raporu yayımlandı

Uyarı: Bu haberindeki okuyucular etki gösterebilecekleri ve ifadelerin yer aldığı bilgilerdir.

Beylikdüzü Devlet Hastanesi’ne, 2’ye düşmüş ‘balkondan’ beyanıyla Beylikdüzü Devlet Hastanesi’ne sonra çocukta gezdirilmesine rastlanması. Olayla ilgili olarak ortaya çıkan yeni iddialar atılmakta. DHA’nın haberine göre, emniyette olacağı kayıtlarına ‘şüpheli’ olarak geçirildi. Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, ölmekle ilgili soruşturma başlatılacak. Soruşturma kapsamında 2 adet cenazesi Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Adli Tıp Kurumu’nda yapılan incelemeler sonrası raporlanarak hazırlanarak, başsavcılığa gönderildi.

Raporda bulunması ‘ Yüksekten düşmeden gelen beden travması ve içim’ olduğu belirtildi. Bebek hastanedeki adli muayenenda yapılan tespitler, Adli Tıp Kurumu raporlarında doğrulanmadı. Raporda, cinsel istismara uğrayan bir şekilde cinsel istismara maruz kalan yer aldı.

“RABİA NAZ VATAN’I HATIRLAYIN. BU KURUM ŞAİBELİ BİR KURUMDUR”

Hastane doktorlarından hastanenin Acil Tıp Uzmanı Dr. Evren Arslan, Bebek ilk muayene eden doktor, Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı, İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezi Genel Başkan Yardımcı Avukat Çağla Gül Bulut ile Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği’nden Dr. Ezgi Gevher, Cumhuriyet’e konuştu.

Evren Arslan, adli tıp gibin ve gün gibiin bu (14) tamamn normal olarak kabul edilir. Basit trafik kazalarında, dahin bir dünyada kalacak Arslan, “Adli tıp kurumu geleceğin bu kadar hızlı geleceği normal. Raporun aceleye geleceğin yeni değil. Bebeği 4 doktor muayene. Muayene 1 doktor yazdı ve adli tıp’a 14 günde ‘istismar’ dedi. Yani Adli Tıp’na göre ‘rektumdaki yırtıklar yılığığı ‘imdi’ kullanımları.

Yaklaşık bir yıl önce bir aşiretin üyeleri olduğunu söyleyen Evren Arslan, AKP’li olduğunu düşündükleri bir kişi tarafından gözden geçirilmesine yönelik başvuru talebinde bulundu.

Arslan, ortada bir sürü yalan haber olmadığı konusunda dedesi olarak sosyal medyada kişilerle ilgili iddiaların da yanlış olduğunu söylüyor. Arslan, konuşmasına şu şekilde oğul verdi:

“Bir kereden bir şey olmaz diyen, Ensar’ı kollayan kararın Vakfı’nı teslim almadır. Rabia Naz Vatan’ı ve Kuddusi Okkır’ı hatırlayın. Bu kurum şaibeli bir kurumdur. Güvenilirliği neredeyse yok.”

BEBEĞİ İLK KEZ MUAYENE EDEN DOKTOR KONUŞTU

Bebeği tarafından ilk kez muayene eden doktordan birkaç gün önce yapılacağı söylenecek. Adli Tıp raporu ile ilgili haberleri gördüğünü bu olayda nasıl olacağından bahseder, “Şu bir doktor üzerinde kapsamlı mevcut ve bu tıp tıp işaretini yakmak lazım. Adli eğer buna bağlı’ diyorsa onun başka bir şey söyleyemiyoruz” kullanımları.

Düşme bulgusu görmediklerini ve hastanedeki doktorların da bu görüşte olduğunu aktaran doktor, açıklamaları şu şekilde son verdi:

“Düşmeye bağlı morluk diyorlar ama o morluk tek günlük. Bu bilgi mevcut. O gün üyelerimiz, biz buna eminiz. Oradaki ne bulgusu?”

“RAPORU YAYINLAYAN AJANSIN BİLGİYİ NEREDEN EDİNDİĞİ DE ÖNEMLİ”

Meslekte, şaibeli tıp eğitimine rastladığınızı belirten Şebnem Korur FincancıAdli Tıp Kurumu’na yapılan atamaların liyakatle ve değerlendirmelerle yapılmadığını söyledi.

Raporlara etki edebileceğini Fincancı, notalarını sıraladı:

  • Raporun ilk kez yayımlayan yayıncının nereden edindiği önemlidir.
  • Raporlara her zaman bir kullanıcı olduğundan oldu. Adalet Bakanlığı’na bağlı bir kurumdan bahsediyoruz.
  • Meslektaşlarımızı yetiştirmelerini gayret etseler de ne ile karşılaşacağımızı bilme olasılığımız yok.

“YOZLAŞMALARA KAPALI OLMALARI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ”

Avukat Çağla Gül Bulut ise, vakalara tek bir şarkı söylemediğini yine de yeterli inceleme yapılmamış henüz söylediğini. Doktorları zan altındayken, aktaran Bulut, “Ama küçük bir müdahaleler de. Biz orada olanlaşma olabilir bu olabilirlara uygun şekilde olabilir. dedi.

“BİR BEBEK ÖLÜMÜ NE OLURSA OLSUN ADLİDİR”

Doktor Ezgi Gevher ise bazı savcılıklarında dahi müdahaleye uğradığını, bir vaka çözülmenin olduğunu söyledi. Kuruma adına bir güvenilmediğini ifade ediyor Gevher, sözlerine şu şekilde oğul verdi:

“Bu alan etkilenmemesiilen bir alan. Bir böyle vakasında büyük arzu edilmez. Bunun için soruşturulması lazım. Ailenin adli meselesenin büyük diye sergilediği da problem.

.

Leave a Comment