Rıza Çalımbay: Caner ile taraftar tartışmamalıydı, artık zor oynar

class=”medyanet-inline-adv”>

Spor Toto Süper Lig’in 6. haftasında İstanbulspor’u konuk eden ve sahadan 1-1 beraberlikle ayrılarak bu sezonki 4. beraberliğini alan Sivasspor’da Teknik Direktör Rıza Çalımbay, karşılaşmanın sona erme basın toplantısında soruları yanıtladı.

Karşılaşmayı teknik teknik açıdan değerlendirerek adama, “Bütün düşüncemiz adamdır. Hem Avrupa hem ligde devam ediyor kadronun iyi olması gerekiyor. İlk kez olmak, iyi oynamak. İkinci yarı oyuncu ve strateji değişliği yaparak gözden geçirilebilir. Her görüşmeye giriyoruz. Oyuncularıma bir şey diyemem 2 günde bir maç yapıyoruz. Sakatımız 6’ya çıktı. 2 tane de kırık var. Hem Avrupa hem ligi götürmek zor. Böyle gidersek bazı aksilikler olacak. Biz sezon 7 ve 8. galip geçin. Şu anda da aynı şey. Bizim maçımızı 17.00’ye saat verebilirlerdi. Bakınca Avrupa’da oynayan takımların maçları günü günü. Onu yapamıyorsanız bu maçı 21.45’e alın. Bu bizi çok yoruyor. Arkadaşlarımız gelecek diyorlar. Sakatlarımızın biraz fazla olması bizi çok üzüyor. Sadece maçlarımız bizim takımımıza göre ayarlasın. Kimseden başka bir şeyiz” dedi.

“Bu maçları toplayamıyor”

class=”medyanet-inline-adv”>

Ligdeki bu maçlar telafi edeceklerini söyleyeceklerini söylüyor Çalımbay, “Sabretmek gerekiyor. Başta da taraftarın sabretmesi gerekiyor. Biz sadece lig oynasaydık şu an farklı durumdaydı. Bugün Caner Osmanpaşa’yı kaybettik bana göre. Caner’den beklenmeyen bir tepki geldi. Çok iyi bir şey değil bu. Taraftar iyi gün dostudur. Henüz adımızın karşısında mağlubiyetimiz yok, bu iyi bir şey. Taraftarın oyuncuya sahip olması gerekiyor. Geçen sezon bu oyuncularla Türkiye kupaları aldık. Sivasspor taraftarına yakışan takımına sahip çıkması. Taraftarın alınması gerekiyor. bugünkü maç çok zor maçtı. Rakibimiz inanılmazdı, ona göre oynamalıydı. Haftada 3 maç oynadık ve çok güzel geçti. Biz ligdeki bu maçları telafi edilir. Şu an hedefimiz’da maçı kazanmak için kullanmak için kullanın.

“Bu futbolun kötü bir parçası”

class=”medyanet-inline-adv”>

Maç sonu Caner Osmanpaşa ile taraftarları değerlendiren Çalımbay, “Caner Osmanpaşa zor, taraftarla ulaşımı ulaşımıydı. Çok üzüldük buna. Taraftarı stadyuma çekmeliyiz. Yeniden taraftarımızı kazanmalıyız. En büyük yaşlarımız milli maçlar arası olacak. Leke James 8 hafta yok. 2 tane forvete. kısıtlı zaman geçirebiliriz. Taraftar çok önemli. Taraftar bağırır, çağırır, bu futbolun kötü bir parçası. Taraftarı affettirmek çok kolay. Ali Şaşal Vural, Avrupa maçında penaltıyı kurtardı ve taraftarı kazandı. Oyuncuya sahip çıkmak lazım. Taraftarın tribünü doldurması gerekiyor. Biz hep aynı şeyleri anlamayı. Taraftarla seyirciden bu lezzetinde olmaz. Futbolcu kendini affettirir. Taraftarın fazla tepki vermemesi gerekiyor” diye konuştu.

.

Leave a Comment