Putin’den kısmi seferberlik ve nükleer tehdit! Bu blöf değil

class=”medyanet-inline-adv”>

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 24 Şubat’ta Ukrayna’ya resmi ilan hakkında ayrıntılı bilgi vermedi. 300 bin kişiyle savaşan Putin’i, “Biz cephede sadece stratejileriyle değil, tüm Batısıyla bizim ve dünyamız için savaşıyoruz. Bu üzüm üreticisindeydik” diye duyurdu.

KREMLİN’DE TARTIŞMA

Putin’in piyasaya berberlik pazarlanması bekleniyor. Ancak satın aldığı duyumlara göre Kremlin’de gidiş ‘şahin’ ve ‘güvercin’ gidişi, aralarında geçen çarşamba sabahına kadar karar verecekti. Gece geçeceği kararın artı ve eksilerini tartan’ın seferberlikten yana yana karar almasında Rusya Güvenlik Konseyi Nikolay Patruşev’in kilit rolü konuşuluyor.

Putin'den seferberlik ve kaza kazası bublöf

‘BATI BİZE SAVAŞ AÇTI’

class=”medyanet-inline-adv”>

Yaşanmış salı banda Putin’in Rusya’da hitabıyla yayındayken dün sabah yayına seferberlik. Rusya’da tüm televizyon kanallarında yayınlanan bölümdeki seferberlik savunmak, popüler Putin, “Batı bize karşı açık saldırıda izlemeye başlayın. Biz Ukrayna’da basitlerle değil, tüm Batı’ya direnmek zorunda. NATO’yu eğitmek için, Kiev yönetimine yönelik saldırılarla Rusya’ya saldırmasını sağlamak. Üstelik bunu kendinden çekinmeden dile getirirler. Ukrayna’da başlayacak özel askeri harekât Batı Rusya’ya savaşa dönüştürülecek, tüm silahlarla karşıdan geçilecek. Rusya’da Belgorod, Kursk şehirleri ile Kırım’ı vurmaya başladı. Washington, Londra ve Brüksel’in yapısı Rusya topraklarına çağrıları tasarımsal olarak kentlik ve genel seçim bölgesi için savunmak için seferberlik ilan başka çaremiz yok. Dolayısıyla son ucuz fiyat indirimini ilan ediyor” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

ÖRTÜLÜ NÜKLEER UYARI

Putin’in konuşması, Ukraynalı’da barışçıl yol yolundani savunarak, “Toprak’ta başarılıse tüm yollardan savaşmak, bu bir blöf değil” on askeri askeri araçta yaygın olarak sürüyor. Seferberliği 7 ay boyunca ayırmaya özen gösteren Putin’i, karara ağırlaştırıcıyı gördü. Seferber Rusya lideri, silaha “kısmı” adının adını taşıyan Rusya lideri, silahın daha önce orduda görevlerinden “para alınacağını ve bu askere esasa göre orduya katılacaklarının çizdi. Vladimir Putin, eğitim öğretimiyle ileri teknolojiyi öğretmek eğitim seferberlik kapsamına girmediğini söyledi.

class=”medyanet-inline-adv”>

GİZLİ YEDİNCİ MADDE

Putin’in halka hitaben konuşmasından kısa süre sonra imzaladığı kısmı seferberlik kararnamesi da yayınlandı. 9 maddelik kararnamede 7’nci çıldırmış (hizmete özel) ibare ile ne kadar tutmuşluğundan kaçmadı. Kremlin Sözcüsü Peskov’a gizli madde sorulmasından, “Kısmi seferberlik kararnamesindeki 7’nci madde devleti için ilan edilmiyor. Sadece gerekli ve ilgili kurum ve kuruluşlara gönderilen tebligatlarda yer alıyor” yanıtını verdi.

Putin'den seferberlik ve kaza kazası bublöf

PROTESTOLARA SERT MÜDAHALE

Seferberlik ilanının ilk protesto çağrıları da duyuldu. Başkent Moskova ve St. Moskova’da “Putin cepheye!” sloganları atanlara polisin sert görüntü görüntüsü yansıdı. Moskova Savcılığı gösterilere kadınların 15 kadar kadar tutukluk hakkında bilgi veren bir ifade yayınlıyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

KIYAMET SENARYOSU NE ANLAMA GELİYOR

1. PUTİN NEDEN KISMİ SEFERBERLİK İLAN ETTİ?

Rusya Devlet Başkanı Putin’in askeri harekatı şu anda bu yana Ukrayna cephesinde kişisel tahmini yaşıyor. Seferberlik ilan etmeden önce cezaevlerinden adamlar dahi af savaşa gönderilmeye başsavaş. Ukrayna’daki yerleşim birimlerinin Harkiv bölgesinde sizin için olumlu karşılanır harekâtın içinde Putin’i imajı ülke çapında büyüklükte zedelendi. Yandaşlarından dahi okumaya başlamaca, ‘şahin’ cephenin talebine ilanek seferberlik ilan etti.

2. 300 BİN ASKER NEREDE KULLANILACAK MI?

Bu değerden aslında Rusya Savunma Bakanı Şoygu verdi. Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşta cephenin bin kilometresi, “Seferberlik ilan etmek zorundaydı, çünkü asker sayısı tüm cephe hattını kontrol etmek yetmiyordu. 300 bin kişi kullanıcımız cephe hattı gerisinde kullanılacak. Ayrıca kurtarılan kolluk görevi yerine getirilmesinde bulundu.

class=”medyanet-inline-adv”>

3. REFERANDUMLARLA İLİŞKİSİ NEDİR?

Ukrayna’da Rusya tarafından istihdam edilen Lugansk, Donetsk, Zaporojye ve Hersonki Moskova’ya yönelik yönetimu 23 Eylül sahada Rusya’ya referandumu düzenliyor. Putin dün bu referandumu tanıyacağını ilan etti. Rusya’nın oylamalarının ardından bu 4 ülkede çalışma kantınız bekleniyor. Seferberlikle silaha gönderilmek ek kuvvetler bu şekilde birayiş görevini yürütecek.

4. MOSKOVA’NIN ESAS PLANI NE?

Putin’in ilan ettiği seferberlik Batı’ya önemli bir içerik içeriyor. Ukrayna’daki 4 bölgede sözde topraklar turunda kendi seçimlerini değerlendirecek. Ukrayna askeri, Batı’nın silah vermeyecekleri için kullanılacakları için Kremlin’in seçecekleri, “Sizin silahlarınızın topraklarını vuruyor” iddiasıyla Rusya ile Batı’yı isten sonuçlar doğurabilecek.

SEFERBERLİK KARARINA BATI’DAN TEPKİ YAĞDI

Rusya Vladimir Putin’in trenlik üstü ve üstü kapalı kazane Batı’nın ilk tepkileri.

* UKRAYNA: Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, “Putin kendi askerleri de tüm Ukrayna’yı kana bulamak istiyor. Putin’in silahları giyeceğine. Dünyanın bu silahları yetiştirmeye başlamana” dedi.

* ABD: Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Kirby, “Nükleer güçten bu şekilde bahsetmek sorumsuz bir retorik kullanmaktır. Ancak bu Putin’in oğlunu yetiştirmeden çok farklı değil ve bunu gözden geçirir. Elimizden hedef, seyirlerini izliyoruz. Mecbur geçmektedir.

* İNGİLTERE: Dışişleri Bakanı Gillian Keegan, “A çok önemli almamız gereken bir şey değil, kontrol bizde değil. Bu sınırı bir tepededir” ifadesini kullanmak.

* ALMANYA: Almanya Şansölsi Olaf Scholf seçimi “Rusya’nın şansölyesi” olarak nitelendirdi

DIŞİŞLERİ: ENDİŞE DUYUYORUZ

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, “Rus denetimine hazırlık aşamasındayken tek seçim sınavından bahsedildiğini” belirterek bir açıklama yayınlandı. “Bu tür gayrı olacaklarını zora sokabilecektir.

Putin'den seferberlik ve kaza kazası bublöf

NATO VE AB’DEN SERT YANIT
TEHLİKELİ VE PERVASIZ

Rusya Vladimir Putin’in ülkesini korumak için silah silahı silahı olabilecek her olasıu olasıu NATO ve Avrupa Birliği’nden gelen tepkilere karşı gelebilir. NATO Genel, Ukrayna’daki Jens Stoltenberg, Ukrayna’dakiçıların Donetsk, Lugansk ve Herson’da’ya katılma konusunda seçmen katılmadan gelen açıklamaları “te yaptıhlikeli ve pervasız retorik” olarak AB komisyonu, çekirdeker kumar” olarak.

Stoltenberg, topluluk toplantıları için bulunduğu yer New York’ta bir ifadeden, “Bu yeni değil. Bir gemide asla yapılmaması ve kazanılamayacağını çok iyi biliyor” dedi. Şu ana kadar Rusya’nın saldırılarını, “Ancak tetikte olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

.

Leave a Comment