Peynir nasıl saklanır? – Yemek Tarifleri

OLDUKÇA FAZLA ALIYORUZ

Alışverişe çıktığımızda fazla fazla fazla harcamadan. Sonra olmayacaklar, zararnlar bozuluyor, çürüyor ve çöpe gidiyor. Hem israf hem de ziyan oluyor.

Hele söz konusu peynir için düşünülemez, çürüme daha olası bu bozulmama. “Kahvaltıda bol bol yeriz, gece acıkınca ekmek arasını yeriz, tepsi böreği yapar yeriz, salatanın içine koyar yeriz” diye düşününüp gerektiğinden fazla eve istiflemeyin. Evdeyken çokça tüketilebildiğiniz bir hayattayken az miktarda, daha sık satın alabileceğiniz bu sayfalardan alınabilecek kişilerden alınabilir.

KENDİNİZİ TUTAMADADINIZ VE YİNE DE FAZLA PEYNİR ALDIYSANIZ…

Kalan peynirler bozulmadan föndü yapın. eritilmiş peynire sığdırılmış beyaz peynir ile küçük peynirler peynir yemek yenen büyük bir öğle yemeği. Ancak bunun için yeterli olabilecek. Föndü yapmak için hem taze hem de eski peynirlere var. İdeal bir föndü için en az 3 çeşit peynir iyi olacaktır.

Föndü setiniz varsa, işler çok daha kolay yoksa yoksa kalan peynirleri yeniden gözden geçirin ve ufalayın. ardından benmari usulü eritin. (Peynirlerin kesinlikle kaynamasına izin verilmemesi) Eriyen peynirleri yetiştirmeyi ile birlikte. Tencerede çalışanları eritin. Bu arada sarımsakları ezin veya çok küçük doğrayın ve yanında edin. Sarımsaklar da harmanlandıktan sonra eritilmiş peynirleri ekleyin. Dilerseniz baharatlar da ekleyin. Yaklaşık şu dakikalarda bu kadar bu işe yaramıyor kaynatmayın. sonra ocaktan alıp şık bir servis tabağına alın; dilerseniz sarımsaklı kıtır ekmekle, dilerseniz galeta ile servis edin.

Leave a Comment