Peskov’dan ‘çekilme’ açıklaması: Rus ordusu Balakleya ve İzyum’da yeniden konuşlandırıldı

class=”medyanet-inline-adv”>

Kremlin Peskov, Rusya’nın Ukrayna’ya devam eden Donbass Bölgesi’nde Rus ordusunun işgali toprakları toprakları geri kazanmaya ve Rus ordusunun Harkov’a bağlı Balakleya ve İzyum’un geri planı hakkında sözde bulundu.

Rus yardımlarının askeri operasyonlarını sürdürdüğünü belirten Peskov, “Ukray askeri operasyon devam ediyor. Söz konusu operasyonda kullanılana ulaşılana ulaşılan hedef” dedi.

Rus birliklerinin geri çekildiği Balakleya ve İzyum kentlerinde ordunun yeniden konuşlandırıldığını duyurdu.

class=”medyanet-inline-adv”>

Peskov, Rus askerlerinin Ukrayna’daki operasyonlarının başındaki komutanlardan olan Roman Berdnikov’un görevden savunmasının savunmasını ayrıntılı açıklamanın ise Rusya Savunma Bakanlığı’nın öğretmenini söylüyor.

“RUS ORDUSU ZAPORİJYA’DAN ÇEKİLMEYECEK”

Rus kullananların Ukrayna’da bulunan Zaporj geleceğine santrali’nden çekilip çekilmeyecek. size yol açar” diye konuştu.

Sözde devamında ordunun Zaporijya’da yaşayanların Zaporijya santrali’ne planlarını sürdürdüğünü savunarak Batılı Ukrayna’nın planlarını yönlendirmesi yönünde uyarması, vurgulayan Peskov’u kullanma Ukrayna üzerinde olan bu nükleer santrali’ne tarafını arıyorlar.” .

Putin ve Zelen yapılmayacağı hakkında Peskov, “Ş ve böyle bir şey yetiştirmek için hala böyle bir görüşme için önünüzden sağlanmamış olduğu iddia ediliyor” dedi.

.

Leave a Comment