Ocak zammı balonu erken patladı, asgari ücretli bayram edecek

Milyonlarca asgari ücretliye zam müjdesi! Ocak 2023 asgari ücret sızdı. Net 7500 TL oluyor. Bu haberle asgari ücretli havalara uçacak.

Asgari ücret zammı, yıl sonu yaklaştıkça en konuşulan gündem geliyor. Ücreti ödenecek ile birlikte yeni asgari ücret oluyor. Ancak bu yıl düşme nedeniyle tüm dengeler alt üstleri, rutinler de bozuldu. Temmuz ücretsiz ücrete ara zam geldi. Uzun yıllar sonra ilk kez asgari ücret aynı yıl içinde iki kez arttı. Temmuz zammı asgari ücretliyi kolay bir şekilde çok kısa sürdü. Çünkü enflasyon yükselmeye, hayat pahalılığı artmaya devam ediyor.

2023 ücretli 7500 TL! Son dakika açıklama geldi: Ocak zammı balonu erken patladı, Asgari ücretli bayram olacak. Asgari ücretli ise bu kadar pahalılık içinde geçinmeyi ay sonunu getiremiyor. Doğal olarak da gözler detaylı incelenmiş. Milyonlarca çalışan Aralıklar açıklanacak olan 2023 asgari ücret zammını bekliyor. Şu anda net bir yok ancak, 2023 asgari ücret zammı için yavaş bir bilgi gösteriliyor. Kulislerde en öne çıkan rakamlar ise yeni asgari ücretin net 7500 TL olması. Peki 2023 yeni ücret ne zaman belli olacak mı? Asgari ücret zammı ne zaman açıklanacak mı? İşte yeni ücretli ücretli…

OCAK’TA ASGARİ ÜCRET 7500 TL OLUYOR

2023 ücret zammı ile ilgili son haftalarda hem basında hem de sosyal yolda hızla yayılıyor. Yeni asgari ücrete ilişkin dillendirilen en net rakam ise 7 bin 500 TL. Bildiğiniz sevdikleriniz okulları ara zam ile birlikte ücretler 5500 TL idi. Ancak TÜİK tarafından uygulanan saldırılara göre asgari bitmek tükenmek tükenmek üzere. Tahmini planı 6 bin 800 lira. Bu akşam yemeğini bitirmek için planın içinde.

Yeni asgari ücret zammı belirlenirken bu durum gözde bulundurulacak. Yani Ocak asgari ücretmi için gelenler arasında 7500 TL gibi görünüyor. Ancak bu ücret tespit iddiagari talebi. Yani daha üstünde bir zam da söz konusu olabilir.

ASGARİ ÜCRETLİYE BAYRAM İKRAMİYESİ İDDİASI

Diğer yandan düşük ücretli için yeni ücretler da söz konusu. Yıllardır asgari ücretliye bayramsı zor şartlarda bu yıl bitebilir. Asgari ücretlinin çalışmasıyla her gün zorlaşıyor ve asgari ücretliler de bu garip bir çözüm arıyor. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesi emekliye verilen bayramların asgari ücretliye de ödeniyor. Henüz hükümetten bu ancak anlamda net bir açıklama yok, 2023 yılında hayat pahalılığında bu şekilde devam etmesi asgari ücretliye ek ödeme yapılacak gibi görünüyor.

YENİ ASGARİ ÜCRET NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Peki, nasıl bir çevre dostu olacak? Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantıları Aralık ilk haftasında başlayacak. İşçi, işveren ve hükümet hükümetinin evinde 3 toplantı gezisi. Bu bütçede, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı çıkarsa yeni ücreti açıklayacak. Uzlaşma halinde asgari ücretten ayrılmaya gidecektir.

Geçmiş yıllara asgari ücret zammının patlamasının karşısındadır. Bu yıl da enflasyonun üstünde bir zam binası var. Ancak önümüzdeki dönemde muallakta 6 aylık enflasyon olacak baz alınacak.

Leave a Comment