Napoli’de Kim Min-Jae coşkusu sürüyor: ‘Koulibaly’den daha iyi’

Napoli’de Kim Min-Jae coşkusu sürüyor. Sezon bu yana Napoli’nin başarında en dikkat çeken isim olan Min-Jae konusunda FIFA erkekleri Oscar Damiani de övgü dolu ifadeler ifadeleri. Eski Andriy Shevchenko, Lilian Thuram, Giuseppe Signori gibi büyük yıldızların da menajerliğini yapmış olan Damiani, özellikle Kalidou Koulibaly ile karşılaştırarak Kim Min-Jae transferini değerlendirdi.

‘Napoli’yi tebrik ederim’

Radyo CRC’de açıklamalar yapan Damiani, “İyi ama çok hata yapan Koulibaly’den ayrıldı ve onun yerine gelen Kim, çok daha iyi. Napoli’yi tebrik ederim” dedi.

2014’te 7,75 milyon Euro bonservis bedeli olarak alınacak Genk’ten Napoli’ye transfer olan Kalidou Koulibaly, yaz transfer döneminde 38 milyon Euro’yu geçimiz Chelsea’ye katkıda bulunmuştu. Koulibaly’nin ayrılığı sonrası ise Napoli 18 milyon 50 bin Euro’luk Fenerbahçe ‘den Kim Min-Jae’yi hazırlıklarına katmıştı.

Spalletti yönetimindeki Napoli’nin oyun anlayışında kısa sürede kritik bir edinen Güney Koreli savunmacı, bu yana 8 maçta toplam 720 sahada hayattayken savunmadaki dakikanda da golle 2 yakın görüşe katkıda bulunabiliyor.

‘Napoli umut veriyor’

Oscar Damiani, Kim Min-Jae transferine ilişkin övgülerde bulunduğunda Napoli’nin şampiyonluk yolunda olumlu sinyaller ifade edildi. Yaptığımız Darmiani, “Ligin içinde tablo ama şu ana kadarki umut veriyor. Napoli, böyle uzun bir lig ve Dünya kupası için yeterlilere sahip. Takım çok iyi gidiyor. Transferler doğru” dedi.

Leave a Comment