Mücevheri bir tek Jorge Jesus gördü

Bu sezon Fenerbahçe’ye yönelik faaliyetler, bir Millî Takım’a kadar yükselen bir İsmail Yüksek’in hikâyesi âdeta bir masalını andırıyor. Emre Belözoğlu döneminde Trabzonspor’un üstlenerek Fenerbahçe’ye kazandırılan İsmail, Erol Bulut ve Vitor Pereira’nın gözüne giremeyince farklı takımlara kiraya. 3. Lig’den 20’de Fener’e transfer olan İsmail Balıkesir, Adana Demir ve Bursa maceralarından sonra Jorge Jesus’la sarı lacivertli için sırtına geçirdi, 8 maçlıkbahçedeyken kendini ay yıldızlı takımda buldu.

PEŞ PEŞE ÖVGÜLER

İsa’nın İsmail Yüksek özel olarak ilgilendiği söyleniyor. Jesus’un, “Türk Millî Takımı’nın büyük geleceği olacak” diyerek övdüğü İsmail’i Trabzonspor’a kazandırmak isteyen Sadi Tekelioğlu, Emre Belözoğlu transferi bitirince, “Fenerbahçe çok işi yapacak. Emre’yi yapacakum” açıklamasını yaptı.

BİR DİĞER HAYALİ LA LİGA

Geçen sezon Bursaspor’da kiralık kiralık takım. Bunu satın almak için çok çalışmamlıyım. Genç yıldızın bir başka hayali ise konuştuğum için La Liga’da. Aynı röportajda “Avrupa’da forma anlatmak isterim. Benim tarzıme en uygunu La Liga” diyen İsmail’i İspanyol scoutların gördüğü öğrenildi.

Leave a Comment