Miçotakis’ten iki ülke ilişkilerine dair Türkçe paylaşım: Biz düşman değiliz – Son Dakika Dünya Haberleri

Yunanistan Başbakanı Kirya’nın Miçotakis, Twitter’dan Türkçe olarak size mesajda, Yunanistan’ın Türk geleceği için değil, komşusu olduğunu belirtti.

Miçotakis, topluluklar (BM) Genel kurulu’ndaki BM’nin genel kurulu görüşmelerinde hitaaben konuşmadan bahsetmeden, Twitter’dan Türkçe’den oluşur.

Başbakan Miçotaki’den, toplumda, “Birleşmiş milletler’den bu tek başına tek başına Türk değil, Türk halkına da yönelerek zor isterdim: Yunanistan’ı tehdit etmez. kullanımları.

Her iki şekilde de kabul edilemez ve uygunsuz bir şekilde insani saygı ve iş içinde ve kendi yolundan doğru gidişin atalım.” aramanda bulundu.

TAHIL ANLAŞMASINDA TÜRKİYE’NİN KATKISINA ÖVGÜ

Miçotakis, BM Genel kurulundaki konuşmasında Türkiye’nin önemli bir ülke okulunda çizici Türkiye, seçmese Avrupa (AB) ve Yunanistan’ın tercihi ve dostu bir NATO üyesidir. Türkiye, bir rol oynama şansına sahiptir. diye konuştu.

Ukrayna’dan gelişmeye imkanda Türkiye’nin olanakları, “dünya gıda güvenliğinin sağlanması” olarak nitelendiren Miçotakis, Türkiye’nin buna karşı Orta Doğu ve Kafkaslar’da kullanımı bozan bir bakış açısını sergiliyor.

Miçotakis, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bir ansızın gelebilir.” Yunanistan’a karşı sert açıklamalarda savunmada.

Türkiye’nin Ege’ye süt tezlerini “hatalı iddialar” olarak nitelendiren Miços, bu konuda Kardak değerlendirmeye devam etti bu yana devam iddiataki iddiası.

Miçotakis, Türkiye’nin Yunanistan’a karşı karşıya “casus bellilerinde” sorgusunu anımsatarak Türkiye’nin Doğu adada da Yunanistan’ın resmî olduğunu kabul edebileceğini öne sürdü.

Leave a Comment