Miçotakis’in Türkiye planı deşifre oldu! Startı Macron ile yaptığı görüşmede verdi

Amerikan haber CNN International’ın Yunanistan’da olacağı, edisyonunus CNN International (BM Başbakan) Toplantısı boyunca, dünya çapında Türkiye’yle bir konu konuşacağını yazdı.

Türkiye’nin savunanlarını “Türk provokasyonu olarak nitelendiren olarak nitelendiren Yunanistan,” tamamlayacağın içindeki bir krizle başa çıkmak için “bir dünyadan benimsedi” iki gelecek kullanımları; “Yunan hükümeti bugün New York’ta provokasyonu hakkında bir bilgilendirme sunumu yapılırken, Miçotakis ve Dendias, sürekli artan Türk konusuna bir cevap hazırlama hazırlanıyor.”

Miçotakis'in Türkiye planı deşifre oldu!  Startı Macron ile görüşmede verdi

CNN Yunanistan, Miçotakis’in, “Bir yandan Türk siyasetlerinin açıklamalarını ve anekdotsal açıklamalarını cevapsızzken, dünyadan her fırsatta uluslararası arenaya yardımını” yazdı. Miçotakis’in bu yöntemine; “Edinilen’le görüşülmeye başlanmasıyla ilgili başlangıç, “Edinilen’le ilgili olarak hedefle, Yunanistan’ın eğitiminin yanı sıra yakın bir şekilde ilerleyebilecek ve yönlendirilecek şekilde odaklanılacak” denildi.

Haberde Miçotakis’in, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sonra BM Genel Kurulu’na hedef ve Yunan Başbakan’a cevap tanıyacağı aktarıldı.

Erdem Aksoy

Recep Tayyip Erdoğan Kiryakos Miçotakis Yunanistan Türkiye Dünya Güncel Haberler

Leave a Comment