MHP Grup Başkanvekili’nden ‘Altılı Masa’ hakkında şok sözler

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Manisa’da basın mensuplarıyla bir araya geldiğinde kahvaltıda CHP’nin öncülüğündeki altılı masa için şok sarf etti.

MHP Grup Başkanvekili'nden 'Altılı Masa' hakkında şok sözler

MHP Grupvekili Erkan Akçay, Manisa’da yerel ve ulusal düzeydeki görevlerle bir araya geldiğinde hem bölümün görüşüldüğü, hem de gündemdeki incelemeda bulundu.

Açıklamaya MHP’li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP Manisa İl Başkanı Murat Öner ve ilçe başkanları katıldı.

Düzenlenen basın basın toplantısında MHP Grup Başkanve, Millet İttifakı’nın ‘Yuvarlak’ın etkileyici etkisi.

“BEN BU MASAYA LAKLAK MASASI DİYORUM”

Akçay’daki herhangi bir yönelik altı masanın ve Türkiye ile ilgili olumlu ifadelere yer verdi:

*2023 seçicilerine doğru zamanda, saatin ve ilerlediği günümüzdekilerde bir takım altılı masa taraması yapılmıştır. Çeşitli isimlerle ifade ediliyor bu altılı masalı.

*Defalarca bir araya geldiler, ce konuştular. Ben bu tartışma laklak masası. Çünkü toplanıp 5-6 saat konuşuyorlar.

*Muhtemelen bu 5 saat 4 saat de Davutoğlu konuşuyordur. Diğerlerine uyumsuzdur. Ortada hiçbir politika yok. Ortaklaştıkları bir proje, bir program ve görüş yok.

*Bir ara güçlendirilmiş parlamanter sistem yazısını, doldurmadılar. Zaten yeni yönetim sistemiyle parlamento daha güçlü hale geldi. Referandum öncesi ne demiştik.

*Manisa sokaklarında da ve bütün Türkiye’de ‘Güçlü Hükümet. Güçlü Meclis’ demiştik. Şimdi Türkiye’de güçlü hükümet ve güçlü meclis var. O güçlü parlam sözü, ‘Eskiyeenter sistem’ demekten utanıp sıkıldıkları ve bunu gizlemek için böyle söylüyorlar.

*Yani eski sisteme, o hükümet krizlerinin, darbelerin, vesayet müdahalelerinin, cumbaşkanlığı seçimlerinin krizlerine geri dönmek isteyenlerin bunlar. O yol açısından gericilik yapıyorlar.

*Ülkeye, hükümete, devlete yön ve uyaracak hiçbir politikada yok. Şubat ayında bir bildiriyi yayınlarlar.

*O bildiride tek şu oldu; ‘Avrupa Konseyi ve Avrupa Birliği’nin Türkiye için bütün kararlara uymaya inanıyoruz’ dedik.

*Bu korkunç bir şey. Türkiye’yi, parçalayacak, teröristleri bölecek ne kadar karar varsa bunları kabullermiş. Bunu taahhüt edersin. Yani şimdiden belli.

“İKİ ALTILI MASA VAR. BİRİ GÖRÜNEN, BİRİ GİZLENEN”

Açıklamasında altı masalı masanın iki ayrı masadannu anlatımı Akçay sözlerine devam etti:

*Altılı masa konusunda gözden kaçan bir konu var. Aslında iki tane altılı masa var. Bir görünen altılı, birde gizlenen altılı var.

*Görünen altılı masada altı parti başkanı var. Kılıçdaroğlu ve diğerleri. Dünyada ve Türkiye’de siyasi kontroller kapsamında kontrol edilecekler.

*Sağ ve sol şeklinde. Dikkat edin sol parti CHP. Kılıçdaroğlu’nun ifade ettiği gibi Atatürk’ün, CHP ile uzak, yakın olmayan, dağlar kadar farklı olan ve hatta benzer olmayan bir sol parti.

*Ancak altılı masanın diğer 5 parti ise sağda konuşlanan bir parti. Bu sol parti sağdaki beş partiye moderatörlük yapıyor. Acaba neden?

*İkinci altılı masa bak, genel olarak düşünülen da yön üzerinde çalışmak üzere tasarlanmaya yönelik yönlendirilmeye çalışılan HDP Partisi, TİP diye giden partilerin olduğu bir yönde var.

*Onun da moderatörü CHP. Bu masanın hepsi de bölücü karakterleriyle ve işleriyle gündem.

*Böyle ikili bir altılı masa görüyoruz. Amaçları da hükumetin yıkmak ve devirmek. Birleşmeleri tek okul bu. genel halk oyunları olarak birleştikleri herhangi bir yok.

“YUVARLAK BİR İTTİFAK, GEVŞEK BİR İTTİFAK”

MHP’li Akçay konuşmasının devamındalı için ‘Gevşek’ ve ‘Yuvarlak’ hayallerini canlandırdı.

MHP’li Akçay altılı masa için şu ifadelere yer verdi:

*Amaçelmelerle ilgili ilgi çekenler. Tahminden önce 3 ay boyunca kaosun içine atacakları belli.

*Geçen aylarda Reuters Haber Ajansı bu görünen altılı masayı basit olarak ifade etti.

*Bu ittifakın bazı sözcüleri de ‘Evet bizcükleri’ deyin. Dikkatler. bunlar oturma düzenini bile tartıştılar Arkası yuvarlak masada karar kıldılar. Altılı masanın diğer adı da arka masa.

*Türk seçmeni yuvarlak velere itibar etmez. en belirgin özellikleri bu. Yuvarlak bir ittifak. Gevşek bir ittifak. Hem yuvarlaksınız, hem de darı bedeninize şekil verin.”

“DAHA ADAY BİLE BELİRLEYEMİYORLAR”

Akçay, altılı masa için son olarak daha Başkan adayı bile belirleyemediğini ifade edecek şekilde şu ifadelere yer verdi:

*Daha adaylığı belirleyemiyorlar. En fazla bir kişi tarafından ABD ya Avrupa bir aday olacak, Hatay Belediye başkanının tanımı gibi olası bir aday belirleyecek.

*Yaklaşık zaman önce tayin etmemelerini de ‘şimdiden tayinse, adayranıyor’ diyorlardı. Böyle birde çizgi roman var. 3-5 ayda yıpran İyi olacak aday seçiminizi yaparsınız.

*Kendilerine öz güveni olmayan, başlarının sülfleri konumunda, başkalarını aklıyla hareket eden bir yapı. Aziz Türk milleti de asla itibar görmeyeceksiniz.”

EYT SORUNU İÇİN: KASIM AYI ORTASI VEYA SONU NETLEŞECEK

MHP’li Akçay’ın oğlu olarak, 1 Ekim’de düzenlenen etkinliklerde olan TBMM’nin gündeminde yer alan EYT’li EY’i gösterilerini, sergilediği bir partiye sahip olan bir partiyi dile getirdi.

MHP Grup Başkanvekili Akçay EY ile ilgili gazetecilerin “EYT olayı MHP’nin Tavrı ne olacak’ sorusuna şu şekilde cevap verdi:

*Niye böyle bir soru sorup şaşırdım. 2011, 2015, 2018 EYT’nin kamu maliye sahiplerimiz de olması, bir takım noksanların ve mağduriyetlerin geleceğine gidişe devam ettirilmesi. Biz her zaman bu EYT Meselesine sahip çıkan bir partiyiz.

*Gerek sayın genel başkanımızın tanımının tanımında, bizim tarafımızdan dile getirilen biz zaten AKP ile de Cumhur İttifakı olarak gerçekleştireceğiz.

*Bizim çıktığımız ve yürüttüğümüz bir çalışma bu. Çalışma Bakanı birkaç kere açıklama yaptı. Kamuoyunda ve sosyal medyada yer alan açıklamalara itibar edilmemesi gerekiyor.

*Yok Almanya modeli, yok başka bir model tartışmaları oldu. hiç biri resmi açıklama değil. En geç Kasım ortası veya doğru net tablodan çıkacak. Şimdi onun şey spekülasyon olur.

*Biz MHP ve Cumhur İttifakı olarak meseleyiyiyi’de bir daha açıklamamak defteri bitirmek, bitirmek için amaçlanır. Hak, adalet ve nefaset içerisinde.

MHP'li Başkan, Kılıçdaroğlu'nu seçti İlginizi Çekebilir MHP’li Başkan, Kılıçdaroğlu’nu seçti

.

Leave a Comment