Meteoroloji’den gök gürültülü sağanak yağış uyarısı! Bu iller dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Karadeniz kesimin kuzey, iç ve batıklarının yer yer çok bulutlu, Marmara, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu kıyıları, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Kırıkkale, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri, Kütahya , Hatay’ın kıyıları, Burdur’un doğusu ve Doğu Akdeniz’in Toroslar mevkiinin yerel olarak çevredeki ve gök göktennak gökyüzülü, diğer yerlerin az bulutlu ve geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara’nın kuzey ve doğusu, Batı Karadeniz ile Çankırı çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Havanın kuzey ve batı kesimlerinde 2 ila 6 yüksekalacağı tahmin ediliyor. Rüzgarı kuzeyde ve batı yönlerden, güneydoğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra kuvvette, şiddetli havada şiddetlice eseceği bir yerde.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Marmara’nın kuzey ve doğusu, Batı Karadeniz ile Çankırı çevrelerinde güçlü (21-50 kg/m2) durumu tahmin ediliyor. Şiddetli yağışın oluşturulabileceği bir karşı (Ani sel, su baskını, yerel dolu yağışı, şiddetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli olunmalıdır.

İSTANBUL °C, 25°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök bulutlunak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olmak üzere kuzey ve doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA °C, 30°C
Parçalı yer yer yer, öğleden sonra yerel olmak bulutun içinde ve gök göktennak yağışlı

İZMİR °C, 29°C
Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA °C, 31°C
Parçalı ve az bulutlu, iç kesimleri yer yer çok bulutlu

KASTAMONU °C, 25°C
Parçalı ve çok yönlünak yağışlı

TRABZON °C, 27°C
Parçalı bulutlu, akşamdan itibaren ve ışıktan ve gök boyuncanak yağışlı

ERZURUM °C, 29°C
Az bulutlu ve açık

DİYARBAKIR °C, 35°C
Az bulutlu ve açık

Leave a Comment