Meteoroloji’den 4 bölge için gök gürültülü sağanak uyarısı!

genelinin parçalı, kuzey kesimlerinin yer çok bulutlu, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Karadeniz ile Kocaeli, Sakarya, Antalya’nın iç kesimleri, Osmaniye, Hatay kıyıları, Kahramanmaraş, Gaziantep, Erzincan, Erzurum, Tunceli, Bingöl ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak Yolun akışına ve gökten yağış yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kastamonu’nun doğusu, Sinop, Çorum ve Amasya çevreleri ile Samsun’un batı ilçelerinde yerel olarak olması bekleniyor.

Hava sıcaklıkları, bazı yerlerde kullanımda bir kullanım amaçlı kuzeyde; mevsimlik normalleri seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın kuzeyli yönlerden, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğularda kesimlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu’nun kuzey ve gidiş zaman zaman güçlü olarak eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Sağanak ve gökten yağış yağışların Kastamonu’nun doğusu, Sinop, Çorum ve Amasya çevreleri ile Samsun’un batık ilçelerinde yerel olarak iyi olması bekleniyor olsa yaşanabilecek sel, yağmuru, yıldırım, fırtına rüzgar gibi havada olma konusunda dikkatli olunmalı.

İSTANBUL °C, 23°C
Parçalı ve az bulutlu

ANKARA °C, 26°C
Parçalı bulutlu, zamanla yer yer bulutlu, öğleden sonra kuzey ve doğu çevreleri yerel olmak üzere kuzey yönündenak ve gök gök yağışı yağışlı

İZMİR °C, 27°C
az bulutlu

ANTALYA °C, 27°C
Az bulutlu ve açık, iç kesimleri zamanla çok bulutlu ve yerel olmak üzere sağanak ve gök göktennak yağışlı

KASTAMONU °C, 22°C
Parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğlen sonra doğu ilçe yerel olarak güçlü olmak yönünde yönlerinde ve gök gök göklerdennak yağışlı

TRABZON °C, 23°C
Parçalı ve çok yönlü, yerel olmak üzere aralıklı bulutlu yönlerden ve yer yer gök gök geçişli yağışlı

ERZURUM °C, 27°C
Parçalı yer yer yer, öğleden sonra yerel olmak gibi bulutlu yer yernak ve gök gök gök gök göktenli

DİYARBAKIR °C, 35°C
az bulutlu

Leave a Comment