Meral Akşener, Erdoğan sorusu üzerine gülümsemekle yetindi

İYİ Parti Genel Müdürü Meral Akşeneresnaf ziyaretlerini bugün Ankara’nın Çankaya ilçesine Bağlı Bahçelievler Mahallesi’nde sürdürdü.

Akşener’in işlerinin nasıl olacağı bir kırtasiyeci, “İşlerimiz çok iyi değil’ım. sürekli zam. Çok zor şartlarda geçiniyoruz” dedi. Başka bir esnaf, “Şükür, idareciyiz. okul durumu tabii, ekonomi kötü. Buradan yaklaşık altı kişi geçiniyor” diye konuştu.

Akşener, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bizim şu anda kazananları bir endişemiz yok. Halkımızın bize olan bu teveccühü devam ettikçe bizi kimse tutamaz. çünkü alternatif yok” sözlerinin anımsatılması üzerine sadece gülümsemekle yetindi.

“ENFLASYONDAN KAYNAKLI SIKINTILAR YAŞIYORUZ AMA AYAKTA DURMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Akşener’in ziyaret edebileceği diğer bir esnaf, “Mücadeleye devam ediyoruz. Yüklemeden hazırlamak için ama üzerinde durmaya çalışmak. Geçindiriyor ama çekiyoruz. Burada 2-3 yemek yiyor. Ben sahibiyim. inadına imza atmaya hazırlanıyoruz. Elektrik bin 700 lira geldi. Kira da 8 bin lira. Mücadele etmeye devam edeceğiz. İnşallah güzel gün gelecek. Bazı şeyler aşılacak diye ümit edeceğiz” dedi.

“2,5 YIL EVVEL BEN 600-700 ÇAY SATIYORDUM, ŞU ANDA 100-150”

Çay ocağından bir esnaf da Akşener ekonomik nedeniyle uğradığı kaza yüzünden buradayım, 7. Cadde’nin “25 yıldır buradayım. 2,5 yıl önce ben, (günlük) 600-700 çay satıyordum, şu anda ve 100-150. 25 kuruştu, şimdi 2,5 liraya çay satıyorum” diye konuştu.

Akşener, ziyaret eden genç bir pasajın üst katından seslenen dövmecile de sohbet etti. Akşener, “Murat’ın dövmeleri güzel, onun için tavsiye ederim” dedi. Dövmeci ise Akşener’e “Bir olabilir, diri birlikte, düşünmek” diye seslendi.

Bir mağaza, Akşener’e, “İşlerimiz yok. İşlerimiz çok az. Bizler çalışanız. Eşim çalışması geçinmenin yok” dedi.

“BU FARKLILIKLARI GÖSTERİP ARKADAŞLARIMIZIN SESİ OLABİLİRSEK AYNI ZAMANDA SİZLERİN SESİ (BASIN MENSUPLARI) OLMUŞ OLUNUYOR”

Akşener, “Bütün bu konuyu okumakla ilgiliyle. 2,5 yıl önce iki ücretle ev alma imkanı varken şimdi bu durum yok. Aylık 50 bin TL gelir olsa da al al. Bu gösterimde gösterimin sınıfının sesi olabilirsek aynı zamandan mensupları olmuş olabilir. Siz alabilecek misiniz ev? Nasıl alacaklarınız borçlarınızı? O günlüki bu dükkanlara kaydırmama siyasetma, bu ses adınıza da bir ses olduğu için” diye konuştu.

Akşener, dükkandaki papağana da birkaç soru sordu. Akşener, “Zeyner, Türkiye ne hakkındaey”, papatinden yapılmadı.

Akşener’in şarküteri dükkanının sahibi olduğunu söylüyor:

“Maalesef ekonomik fiyatları normal bir şekilde çıkamıyor. Biz de gözden geçirecek durumdayız. Allah sizi inandırsın, çok düşük kâr marjlarıyla hazırlanıyoruz. Kodlara minimum çaba sarfedilmiyor, üzülmüyor.

“GEÇEN HAFTA YUMURTANIN KOLİSİ 45,90 LİRADI, ŞU AN 54,90 LİRA”

artık kilo kilo satarken anda insanlar bir kilo düşer mi’ şundan dolayı. Mecburen biz de ister zam yapmak durumundayız. İnsanlara yönelik ürünlere ulaşmak istiyor, almak istiyor. Şu anda koliyle yumurta satışı çok düşük. İnsanlara adede. 30’a böldürüyor, tane hesabıyla alıyor. Çocuklar çocuğunun hediyesini istemek. Muzu bir ana ülkenin ana gücü, yokluğu yok. Geçen hafta yumurtanın kolisi 45,90 liraydı, şu an 54,90 lira. Bir eski yansındıa.”

AKŞENER, ERDOĞAN SORUSU ÜZERİNE GÜLÜMSEMEKLE YETİNDİ

Bir basın mensubunun “Sayın Cumhurbaşkanı, ‘Seçimleri kazanmak endişemiz yok. Çünkü alternatif yok’ dedi. Bu sözler nasıl değerlendirirsiniz” yönünde Akşener, sadece gülümsemekle yetindi.

Erdoğan, topluluğunun (BM) genel kuruluşunun bulunduğu yerdeki New York’ta Amerikan PBS kanalına dün verdiği röportajda, Türkiye’de 2023’te alınacaklara devam edecekleri, “Bizim şu anda olacakları seçmeleri olan bir umudumuz yok. Bizi kimse tutamaz. Çünkü alternatif yok” yanıtını bağışladı.

Leave a Comment