Kral Charles’ın taç giyme töreni ne zaman yapılacak? İşte konuşulan tarih…

oluşturulma Tarihi: Eylül 21, 2022 13:01

Annesinin ölümü sonrası tahta oturan 3. Charles’ın geç kalmak için ne zamanının bir merak konusu oldu. Bugünün İngiliz basınında yer almanın tarihi ve değerlendirmesini değerlendirmeler yer aldı. Kral’ın İngiltere’deki ‘yaşam krizi’ nedeni ile taç giymekte ‘daha kısa, daha küçük ve daha ekonomik’ tutacağı konuşuluyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

Elizabeth’in ölümü ve ölümü 2. bir haftadır en önemli gündemlerden biridir. Kısa bir süre içinde geçen bir süre boyunca gözden geçirilecek.

ALTIN ​​KÜRE OPERASYONU

Kralın taç giymesinin garantisi ‘Altın Küre Operasyonu’ adı altında devam ediyor. Dünyaya yeni görünecek monarşinin nasıl olacağından beklenmeyecek.

ÇEKEN TARİH! ANNESİNİN TAÇ GİYDİĞİ TARİHE DENK GETİRECEK

Peki merakla beklenen tarih için tarih belli oldu mu? İngiliz medyanın taç giyme işlemine başlamadan önce oluştu.

class=”medyanet-inline-adv”>

İngiliz kaynaklarına göre yeni sezon giymekini Elizabeth’in giymesinin 70. denk gelen 2 Haziran planlamayı planlıyor.

Kral Charlesın taç giyme yeri ne zaman yapılacak burada konuşulacak tarih...

Kraliçe Elizabeth’in giyeceğinden bir kare

Kraliçe II. Elizabeth’in kıyafeti giymenin hazırlıkları kabul edilebilir 1952’de. Ancak seçim olarak giymesi tahta oturmasından 16 ay sonra 2 Haziran 1953 tarihinde gerçekleşmişti.

DAHA KISA, DAHA KÜÇÜK VE DAHA EKONOMİK…

İngiliz Dailymail gazetesinin hikayesinin haberinde Kral’ın içeriğinin, annenin giyinmek artıklarıyla ilgili olabilir ‘daha kısa, daha küçük ve daha ekonomik’ istendiğini yazdığını yazdı.

Kral bu kararı ile hem İngiltere’yi saran ‘yaşam krizi’ konusunda tepki çekmeyecek hem de halka ve neden olacak, zayıflamış olacaktı.

Kral Charlesın taç giyme yeri ne zaman yapılacak burada konuşulacak tarih...

“ALKIŞLANACAK HAREKET”

İngiliz medyası sadece İngiltere’yi tüm Avrupa’yı kullanım şartlarının uygunsuz kullanım şartlarının uygunsuz hale getirilmesi ‘alkışlanacak bir hareket’ olarak yorumladı.

class=”medyanet-inline-adv”>

Elizabeth’in 1953 yıllarının bakımında giyilen kıyafetlerden eskimiş. O paranın alınanın 45 milyon sterlin olduğu düşünülüyor.

GELENEKSEL ÜNSURLAR DEĞİŞMEYECEK

Kral Charles için giyilmekten vazgeçilmesi beklenmiyor. Kral’ın olmak, Müslüman, Yahudi, Hindu Budist dahil olmak üzere tüm inançlardan insanlardan oluşan bir aile’taki geniş kapsamlı düşünüldüğünde farklı düşünülecek.

Kral Charlesın taç giyme yeri ne zaman yapılacak burada konuşulacak tarih...

TAÇ GİYME TÖRENİNİN HEMEN YAPILMASINI İSTEMİYOR

The Sun gazetesinin hayata geçirdikten bir yetkili, Kral Charles’ın konuda aceleci ve daha yapılacak çok fazla planlama olduğunu belirtti. Bir yıl sonra olabileceğine da aday olabilecek bir gazete’ın yazacağı yazabilir.

class=”medyanet-inline-adv”>

Annesinin ölümüyle ilgili olaylarla ilgili bölümlerini, dünya lideri Buckingham Sarayı’nda ağırlayan ve Kraliçe’nin bölümlerinin konusu olan Kral Charles’ın bölümlerinin bölümlerini içerir. giyeceği kıyafetinin şu an olduğu gibi olduğu söyleniyor.

TAÇ GİYEN EN YAŞLI KRAL OLACAK

Gelecek yıl giydirmekle birlikte Kral Charles 74 yaşında olacak. Bu da onu açık ara taç giyecek en yaşlı kral yapacak.

İngiltere kralları içinde yaşlısı, 1830’da 64 yaşında taç giyen 4. William’dı. Kral’ın orduluğu sadece 7 yıl sürmüştü.

Kral Charlesın taç giyme yeri ne zaman yapılacak burada konuşulacak tarih...

KRAL’IN GÖREVLERİ NELER OLACAK? NELER DEĞİŞECEK?

class=”medyanet-inline-adv”>

Yeni Kral, 56 ülke ve 2,4 milyar insandan oluşan İngiliz Milletler Topluluğu’nun başkanıdır. Bu ülkelerin 14’ünde aynı devlet başkanıdır.

Kral, İngiltere, İngiltere, Galler Kuzey İrlanda’dan oluşan Birleşik Krallık’ın devlet başkanı. Ancak yetkileri sembolik ve işlemsel. Siyasi olarak da kalır.

Önemli tasarımlar veya imzasını çizim gibi hükümetten gelen gelirler kırmızı deri içinde ona teslim edilir.

Başbakan onun Çarşamba günü Buckingham Sarayı’la bir hakkında hakkında onu hükümet meseleleri bilgilendirir.

Bu küçük boyutlu olup, konuşulanların resmi bir özel şey yoktur.

class=”medyanet-inline-adv”>

Hükümet atamak: Genel seçimleri kazanan partinin liderlerinin Buckingham Sarayı’na çağrılır ve burada resmi olarak hükümet kurma görevi verilir. Devlet bir genel seçimden önce de hükümet fesheder.

Parlamentonunda sevişmek: Kral Parlamento’da yasama yılını planlamaya katılmaya başlarsınız. Lordlar Kamarası’nda tahttan konuşmada planlarını açıkla.

kraliyet Onayı: Gerçekleşen bir Parlamentodan geçtiğinde, yasalaşması için için yasa tasarısının onaylanması gerekir. onayın bir yasaya tercihi olarak tercih edilmedi en son 1708’de ile ilgili bir yasada söz konusu olmuştu.

Ayrıca Kral, ziyarete gelen başkanlarını büyük ve Birleşik Krallık’ta içinde bulunan büyükelçiler ve temsilcilerle bir araya gelir. Kral Kasım’da Londra’da düzenlemeyle ilgili savaşlarını birma gününü nasıl geçireceğinize dair.

Kral Charlesın taç giyme yeri ne zaman yapılacak burada konuşulacak tarih...

Kral 3. Charles’ın resmi, yeni Kraliyet Posta pulları ve İngiltere Merkez Bankası banknotlarında Kraliçe’nin resminin yerini alacak. Ayrıca yeni pasaportların ifadeleri ‘Majesteleri Kraliçe’nin yerine ‘Majesteleri Kral’ olarak güncellenecek.

İngiltere’nin milli marşındaki ifade de “Tanrı Kralı Korusun” olarak.

Ayrıca Kral Charles Buckingham Sarayı’nda ikamet edecek.

BU VİDEO İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

.

Leave a Comment