Kral 3. Charles’ın hükümdarlığı sonrası harekete geçtiler… Cumhuriyet referandumu gündemde

class=”medyanet-inline-adv”>

Antigua Barbuda’da Kraliçe’nin geleceği gelecek olma durumu gelmemesi için geldi. Başbakan Gaston Browne bu referandumun 3 sene içinde yapılabileceğini söyledi.

Browne referandumun bir örneğini çizin. İngiltere ülkesinin başbakanı 3. Bu yorum, Charles’ın idaresinin onaylayan seremonisi sonrası yaptı.

Browne yeniden yapılacak şekilde bu referandumu hayata geçireceğini söyledi. 17 sandalyeli parlamentoda 15 kişilik toplantıya katılacak olan kişi da kabul edildi.

İngiliz ITV televizyonuna yayılan Browne, “Pek çok kişisel olarak düşünmediğini sanıyorum” dedi. Avustralya’da yıl boyunca bir oylama ile aynı saatte görülmüyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

Bir cumhuriyetçi Başbakan Anthony Albanese, zaman içinde bir oylamanın gündemde olacağını söyledi.

Sky News’a Albanese, “Ş anda çok sayıda çok”ın aşındırıcısını paylaşıyoruz. Kraliçe’nin Avustralya’ya kattıklarına karşı derin bir insana” dedi.

BARBADOS YAPTI, JAMAİKA TARTIŞIYOR

İngiltere’nin yanı sıra Kral Charles 14 devlet devleti olarak kabul ediliyor.

Bu ülkeler, Antigua Barbuda, Avustralya, Belize, Kanada, Granada, Jamaika, Yeni Zelanda, Papua Yeni Gine, Saint Kitts ve Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent ve Grenadines, Solomon Adaları ve Tuvalu.

Bu ülkelerin çoğu monarşinin tartışıyor.Karayip ülkesi Antigua Barbuda Başbakanı, cumhuriyette “bağımsızlığın oğlu” görüşü paylaşıyor.

Geçen yıl Barbados, Kraliçe’nin devlet başkanlığından sonraki kadro başkanlığına Sandra Mason’ı getirdi.

Jamaika’da iktidardaki İşçi Partisi cumhuriyeti olma hedefi için referandumu amaçladıklarını kaydediyor.

.

Leave a Comment