Konya’daki Büyükşen çifti cinayetinin sanıkları hakim karşısında!

class=”medyanet-inline-adv”>

Olay, 3 Eylül 2018’de saat 22.00 sıralarında, İsmil Mahallesi’ndeki tek katlı evde meydana geldi. Kar maskeli kişi, açık olan Büyükşen çiftine ait eve girdi ve emekli memur Metin Büyükşen ile eşi Necla Büyükşen’e ateş etti. Çiftin evdeki kızları Büşra Büyükşen (24) de saldırganın dipçik darbesiyle baygınlık geçti. Ölü gibi davranan ve daha sonra yatak odasının gidişatını, yoldan geçen Büşra Binen Büyükşen, jandarmaya giden olaylar hakkında anlattı. Eve gelen jandarma, Necla-Metin Büyükşen çiftinin cansız bedenlerini buldu.

SANIKLARIN YARGILANMASINA BAŞLANDI

5’inci ölümcü Ceza Mahkemesi’nde bugün vakaya olaya şüpheliler Esra sevgili Abdullah Başdemir’e katılacak olan olayi öne sürülen Ertuğrul Çelik ile olaya katılabilecek, tutuksuz Zeiya Okşen’e katılacak. Öldüren Büyükşen çiftinin hazır çocukları Osman, Uğur ve Büşra Büyükşen ile sanıkların yakınları ve tarafları avukatları bulundu.

class=”medyanet-inline-adv”>

Konyadaki Büyükşen çifti cinayetinin sanıkları hakim

BAŞDEMİR: 3 GÜNLÜK TANIDIĞIM KADIN İÇİN NEDEN BÖYLE BİR ŞEY YAPAYIM

Duruşmada ilk olarak azmettirici olduğu öne sürülen Abdullah Başdemir’in savunması alındı. Başdemir savunmasında, Esra Taş ile yenisini, söylediğini söylediğini söyledi:

”Suçlamadan 14 tutukluyum. Olay günü, onun gününe zamana denk geldi. İsmil Mahallesi’ne hiçliğim yok. Hüseyin K. ile alakam yok. Biz piknik evlerimize dağıldık. 14 kitap neden tutukluyum, onu bile Bilmiyorum. Cinayetle alakam yok. Esra Taş ile yeni tanıştık. Onun haftasıduk.

Esra’nın kız arkadaşlarıyla oldu. Esra sevgilisi değil. Esra, ona yardım edeceğine inanacağım. 1 ayk. Ona yardim ettim. Ertuğrul Çelik, bizim köylümüz. Misafirlerle birlikte yerek. Cinayetle alakamın olmaması çiçek yok. 3 evrensel kadın için neden böyle bir şey yapayım ya da eğlendiğim kadın için neden yapayım.”

class=”medyanet-inline-adv”>

Konyadaki Büyükşen çifti cinayetinin sanıkları hakim

Azmettirici olduğu öne sürülen Abdullah Başdemir…

Olaya yardım edebileceği öne sürülen Zekeriya Okşen’i tanımadığını söyleyen Başdemir, ”Zekeriya Okşen’i hiç tanımıyorum. Ben Esra’ya olay günü ‘Bugünden kurtuluyorsun’ gibi bir şey söylemedim. Ben alınana kadar cinayeti Hüseyin ile Esra işledi zannediyordum. Çünkü Hüseyin, Esra’ya Bosna Hersek Mahallesi’nde ev tutmuş. Dosyadaki telefon kayıtları bana ait” dedi.

Abdullah Başdemir, savunmasında salonda bulunan, öldürülen Büyükşeninin oğullarından doktor Osman Büyükşen’e yönelik ise ”Osmana bir şey arıyorum. Rahmetlilerin katillerinin eşyalarını mı istiyor, yoksa kendine uygun mı arıyorsunuz? Olayı silmek mi istiyor?” diye konuştu.

class=”medyanet-inline-adv”>

​’ESRA’YA AŞIK DEĞİLİM’

Öldürülen ​Büyükşen çiftinin avukatı, ”Esra’ya madem aşık olmadı, neden yaptın?’ diye sordu. Başdemir de ”Ben Esra’ya aşık değilim. Ben Esra’ya ulaşabilirim, parasını verirdim” dedi.

Avukatsra’nın ölümün nenE ”sana kastın? Esra ve para yardımı yaptın mı?’ sorusu üzerine Başdemir, ”Esra, para karşılığıle görüşen bir kadındı. Esra’ya son 1 yıldır değerlendirmem için para yardımı yaptık’ya sattım.

ÖNCE MİHR ANLAŞMAZLIĞI SANILDI

Olayın çocuğunun içinde büyük bir şüphede çiftinin etap oğlunun içindeyken önceki mihr tartışması ilk Bettül üzerinde duruldu. Uğur Büyükşen, eşi Betül Büyükşen ile Betül Büyükşen’in ailesi ve yakınlarından alınanlar oldu. Daha sonra sonralar, serbest bırakıldı.

class=”medyanet-inline-adv”>

ADRES KARIŞTIRILIP KOMŞU AİLE YERİNE, BÜYÜKŞEN ÇİFTİ ÖLDÜRÜLDÜ

Sorma ile birlikte Büyükşen çiftinin, muayenehane çeşit çeşit üzerinde de duruldu. Soruşturmayı derinleştiren ekipler, çiftin komşularının evli olan oğulları Hüseyin K. ile Esra Taş’ın, bir süre kalındığı ve seçildiği yer. Esra Taş’ın da yapılacaklar olarak Hüseyin K.’nin anne ve sorumlusundan sınıflandırma yapıldı. Esra Taş’ın, Hüseyin K.’nin Annesi MK ve babası MK’yi öldürtmeye karar verip, Abdullah Başdemir’i azmettirdiği belirlendi.

Konyadaki Büyükşen çifti cinayetinin sanıkları hakim

13 Temmuz 2021’de düzenlemeda Esra Taş, sevgilisi Abdullah Başdemir ve bu çiftin temasa geçtiği Zekeriya Okşen ile kuzeni Mustafa Okşen’in de olduğu gibi 25 kişi tarafından alındı. Şüpheliler Abdullah Başdemir, Esra Taş, Zekeriya Okşen ve Mustafa Okşen, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

class=”medyanet-inline-adv”>

Tutuklulardan Mustafa Okşen, 17 Ağustos 2021’de düştüğünüzde şanslı sayılırsınız. ‘Kasten öldürmeye yardım etme’ suçundan tutuklu olan Zekeriya Okşen tutukluluk süresine tepki gösterdi ve 4 Şubat’ta tahliye edildi.

Konyadaki Büyükşen çifti cinayetinin sanıkları hakim

ÖNCE AFGAN ÇOBAN SONRA GÜVENLİK GÖREVLİSİ TUTUKLANDI

Olayın azmettiricisi olduğu ileri sürülen Abdullah Başdemir’in, o dönem çiftliğinde çobanlık yapan ve daha sonra’dan ayrılarak Ankara’ya giden Afgan uyruklu Abdulhamid Uzbek, ‘kiralık katil’ olduğu iddiasıyla tutuklandı. Sorma sürerken, Özbek 22 Ekim 2021’de adli kontrol şartıyla tahliye edildi. Yine soruşturma kapsamında alınan ve Çumra’ya ait olan polis memuru olan Selçuk Üniversitesi’ne ait olan polis memuru olan Ertuğrul 22 Nisan 2022’de gözaltına alındı.

Konyadaki Büyükşen çifti cinayetinin sanıkları hakim

Azmettirici olduğu iddiasıyla tutuklanan Esra Taş…

Çifte cinayetle ilgili iddianame, 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Tutuklu sanıklardan Esra Taş, Abdullah Başdemir, Ertuğrul Çelik ile tahliye olan Zekeriya Okşen hakkında ‘tasarlanarak adam cinayet’ suçlarından 2′ kez ağırlaştırılmış müebbet cezası ile ‘nitelikli olarak konutulmazlığını inceleme’ suçlarından ayrıntılı 3’er kadar yargılanmaları talep edildi. Ertuğrul Çelik hakkında ayrıntılı olarak Büyükşen çiftinin kızları Büşra Büyükşen’i yaraladığı için de ‘basit yaralama’ suçundan 1,5 süre kadar tutukluk istendi.

ÖLÜ NUMARASI YAPAN BÜŞRA, TEŞHİS ETTİ

Hazırlanan kişi tarafından denenen 128 büyükşen çiftinin aile üyeleriyle Abdullah Başdemir’in çiftliğinde çalışan Afgan çobanların da olacağı 97 kovuşturmaya yer olmadığı için karar verildi. Büyükşen çiftini öldürdüğü ileri giden Ertuğrul Çelik’i, olay günü ölümden kurtulmaktan Büşra Büyükşen’in tanımlandığı şekilde belirtildi. Büşra Büyük ifadesinde, “Boyuttaki, fiziki yapısındaki, kıl rengiyle, göz yapısında, göz kapakları ve göz göz kapakları, göz göz kapakları ve göz göz kapakları, evde göz kapakları, göz kapakları ve arka göz gözden sonra beni yaralayan şahıslara kafama vurarak beni yaralayan kişidir. .Bu şahsı kesin olarak teşhis ediyorum” dedi.

Konyadaki Büyükşen çifti cinayetinin sanıkları hakim

KARIŞTIRILAN ADRESLER UYDU FOTOĞRAFLARIYLA ANLATILDI

İddaanamede Esra Taş’ın olan Hüseyin K. ile yaşayan ilişkinin sona ermedenK kararında, Hüseyin K.’nin annesi MK ve babası MK’yi öldürt verip, Abdullah Başdemir’i azmettir belirlendi. Hüseyin K.’nin anne ve eviyle Büyükşen çiftinin nasıl eşleştirildiğiyle ilgili fotoğraflarıyla ayrıntılı olarak anlatıldı. Esra Taş’ın, Zekeriya ve Mustafa Okşen’den adres tarifini Abdullah Başdemir ile yapılacağı belirtildi.

Konyadaki Büyükşen çifti cinayetinin sanıkları hakim

Esra Taş’ın ifadesinde “Zekeriya Okşen’den Hüseyin K.’ninl Mahallesi’nde olacağı gibi evinin adresinden isteniyor. En son olay gününden çıktığımızda, ‘Köyekten girdikten sonra camiyi arkana alınacaksın, solundaki ev Hüseyin K.’nin olacağı evinin evini yapmak istiyoruz. evi’ dedi. Ben de adresi Abdullah Başdemir ile olay günüm” dedi. iddia Yinenamede Büyükşen çiftiyle Hüseyin K.’nin eşleşmesi ve fiziki benzerlikleri anlatıldı. Hüseyin K.’nin işinde hafif ticari araçla öldürülen Metin Büyükşen’e ait arabasına de iddianamede yer.

JANDARMAYA GİDİP BÜYÜKŞEN ÇİFTİ OLAYINI SORMUŞ

iddianamede; İncelemede, Esra Taş’ın hazırlıklarını bitiren Abdullah Başdemir’in, daha önce bir olayla ilgili jandarmadaki çalışmasına, cinayete aşık olmanın karışıp karıştığını belirtti. iddianamede; Başdemir’e yerleştirildi.

OLAY SATİ ARKADAŞLARIYLA MANGAL YAPMIŞLAR

İddanamede, Esra Taş ve Abdullah Başdemir’in, saatinde, başka yerdene olayda tutuklanan Ertuğrul Çelik’in elde edilmesi Apa Mahallesi’ndeki Selçuk Üniversitesi’ne ait sosyal amaçlarla görüldüğüyle ‘mangal’ okulunun anlaşıldığı. Mangal’ın içeriğinde Esra Taş, Abdullah Başdemir ve Ertuğrul Çelik’in bir ara arşivlendiği anlatıldı.

BU VİDEO İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

.

Leave a Comment