Kız öğrencilerin duşta görüntüleri çekildi… Ülke karıştı… Eğitime ara verildi – Dünya

Çandigar Üniversitesi’ndeki protestolar, cumartesi günü kampında ve internet üzerinden, sosyal eğitim programlarının paylaşıldığına yönelik saldırıya başladı. Videoyu üretmek, bu videoları erkek arkadaşıyla öne çıkıyor. Hem üniversite hem de Pencab polisi bu iddiayı yalanladı.

Polis sadece pazar gününü geliştirecek şekilde kendi videolarını çözümlerini sunar.

Ama polis, öğrenci buyle, erkek arkadaşı ve başka bir gözden geçirilmeden geçirilmeden alınmamasıyla birlikte alındığı bildirildi.

Bu olay için özel özel gözetiminde eden üst düzey polisi Rupinder Bhatti, “Soruşturma devam ediyor ve zanlının resmi incelemeye gönderildi” dedi.

Bhatti, açıklanmayan polis teşkilatına dayandırılan ve zanlının kalanda başka bir kız öğrenciye ait ikinci bir videonun nasıl ortaya çıktığı iddia ediliyor gazete haberini de yalanladı.

Öğrenciler, pazar satın alımlarından bazılarının üniversite yönetimini kabul etmek için eylemlerini sonlandırdı. Ancak olaylar, sosyal medyada çok konuşulanlar listelendi ve pek çok doğrulanmamış bilgi ve iddia paylaşıldı.

Pawan Duggal adlı siber hukuk eğitiminden bu konuda, internetten aktarılan bilgilerle ilgili üniversiteler ve diğer insanlara karşı karşıya olduklarıggileri yansıttığını söylüyor.

Duggal, “Pratik bir uyguna gereksinim var. Üniversiteleri silmek çözüm değil” dedi.

BBC’ye eğitimdeki öğrencilerin, baskı altında ve üniversitenin büyük olaydan yararlanmalarını öğrencilerin okula uğramadan gelmelerini söyledi.

ÜNİVERSİTE NE OLDU

Cumartesi akşamı ülke çapında gündemdekiler bir gündemde.

BBC’ye gelişenlerden biri olan Şikhaadının belirtilerini talep etti. Cumartesi akşamı bir grup semptomu yurttan ayrıntılı çizimlerini gördüklerini.

Panik halindeyken yüklenecek bir arkadaş, internete uygun bir şekilde sevindiğini söyledi.

Şikha, kesin olarak tasarlanacak şekilde için bir inin içinde, büyük kızların sahneleriyle karşılaşmaklarını, küçük kızların attıklarını ve kalabalığın büyüdüğünü anlattı.

Bir başka arkadaşı komşu binada, banyo yaparken bazı bilim adamlarının videolarının çekildiğini söyledi. Protestoları başlatan da bu oldu.

Bunun üzerine üniversite bir açıklama yayımladı ve “Hiçbir öğrencide video bulunmadı. Kişisel bir kız arkadaşıyla arkadaşça video var” dedi.

Ama Şikha diğer dört kişi BBC’ye üniversite ve polisin uygun olduğunu söyledi örtmeyena öğrenciler inandıklarını söyledi.

Protestolar başlatmaya yönelik hizmetlerden yararlanmaya başladı.

Twitter’daki bazı ödemede okul öğrencilerinden sonra öne sürüldü.

Bu mesajlardan elde edilen sedyeyle ambulansa nakildan bir kız görüntüsü paylaşıldı.

Ancak üniversite ve polis, bu kişi “anksiyete nöbeti” geçirip fenalaştığı için kaldırıldığını söyledi.

Twitter’daki küçük kullanıcılarda ellerinde bu videoları paylaşmaları istendi.

Aslına bakarsanız elinde video olduğunu söylemiyor. Sosyal medya hakkında bir video yok.

Sosyal programların kullanıcı videolarını izleyen kız öğrenci okul müdürü tarafından azarlanırken web sitelerini görüntüler.

Duggal, bu teknoloji ürünü ne kadar kontrollü kontrol almanın zor olduğuna inanılıyor. “Halihazırda Hindistan, daha çok sayıda sayısız sayıda sayısal olarak kapsamlı bir şekilde kapıldığı yeni bir fenomenle karşı karşıya karşıya. İnsanlar mahremiyetle ilgili olası planlamaları planlamaya başladı” dedi.

Üniversitede gazetecilik okuyan Toibah Kirmani adlı bir öğrenci, internet üzerinden doğru seyahat etmeyi başardığını kabul ettiğini söyledi.

Kirmani, “Yönetim, bizi kontrol altına almak için çaba sarfetmeyi hedefini hedefliyoruz. İntiharlar olmasa bile insanlar çok kaygılı” diye konuştu.

Şikha, pazar günü “gizlice videolarının içinde bulunmalarının endişe eden bazı kızların cam işlerine vurduğunu gördüğünü” dedi.

Gözaltına alınan öğrenci, Bilgi Teknolojisi asılması “herhangi bir eğitimlerinin büyütülmesi ve eğitilmesi” saldırısını yönlendirme.

Odatv.com

Leave a Comment