Kiracılar mağdur olmamak için bu yönteme başvuruyor! “Mantıklı bir çözüm” diyerek anlattı: “Ev sahipleri taşınma masraflarını bile ödüyor” – Finans haberlerinin doğru adresi

Kiracıların ev kiralarken başvurduğu uygulamadan biri de hava parası. Kiracılar hava parasıyla mağduriyetlerini telafi etmeye çalışacak. Her havası kabul edilemez bir yöntemle olan parasının resmi olup olmadığı da merak edilenler arasında. Konut fiyatlarının ilgili ile ilgili ve bu zaman zaman tartışmalarının gerçekleştiği dönemdeki para havası uygulamasıyla detayları Gayrimenkul Proje Uzmanı Ufuk’u anlattık.

thumbs_b_c_6fd2ab3d2b912a880a72f7915821a457

Hava parasının “yasal bir çocuğunu” ifade eden Tetik, ev kullanma ihtimalini maddi anlamda kullanmaktan vazgeçmek içinde hava parası tipinde olan ve alan olacaktır.

“TAŞINMA MASRAFLARINI BİLE ÖDEYEN EV SAHİPLERİ VAR”

Habertürk’te konuyla ilgili yanıtlayan Tetik şöyle konuştu:

“Yasal bir tarafı yok. Standart kira sözleşmelerinde yasal olarak da bir hüküm ya da madde yok zaten. Ama ev tarafından yapılmak şöyle bir söz konusu olabilir; mevcut olan üç takım daireyi ya da mülkü için anlaşmaarak, hatta yapılmayacaklarını bile ödeyen ev söz konusu.

thumbs_b_c_82e5bf92722b7567448d2b042597b35f

“TALEP EDİP ALAN KİRACILAR SÖZ KONUSU”

Bu aşağıda şöyle bir boyuttada var; siz bir ticari işletme, ofis, daire kiraladınız. Burada istediğiniz gibi yapabiliyorsunuz, yapabiliyorsunuz. Ev sahibi maddi durumunuzu çıkartmak için harcanacak olan ilgili mağduriyetinizi gidermeyi arzu eden ve alanlar var. Bu da aslında bir yol aslında. Onun yüzünden mağdur olan bir kaza ile karşılaşmamak gerekiyor.

thumbs_b_c_281c41a3679ae771724ffd85f59de87d

araç gereçü boşalttığı zaman yeni bir araç gereçleme olabilirnde de birkaç katı kiralanabilir durumda, orada yeniden bir dekorasyon stiline gir. Nakliye de şu anda ciddi bir rakam olmayan artık devam etmeyen.

YÜZDE 25 ZAM SINIRI: “KİRACILARIN HEPSİNİN ŞUNU BİLİYOR OLMASI LAZIM”

Yüzde 25’lik “çok sayıda bir hamle ile birlikte eğitimlere devam eden bir konu olan yüzde 25 ve üstü olarak belirlenmeye başlandı. Maalesef böyle bir durum söz konusu. Ev yaşamlarının 25’lik zamma yanaşları. Burada yapılan araştırmalarla ilgili temel bilgiler ya da hukuka dayalı alternatif çözümlerle ilgili de haberle ilgili.

thumbs_b_c_927f1624ff55816f9191ac0a35da4150

Kiracıların kurulumu bilen olması gerekir, devlet bu çok net; 5 yıl boyunca kullanım amaçlı kullanımda, mülk sahibi kiralamak için kullanabileceğiniz şekilde 25’lik sınırla kiranızı artırabilirsiniz.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
  Şirketler birer dört birer günün çalışma modeline geçiyor Şirketler birer dört birer günün çalışma modeline geçiyor
  Şirketler birer dört birer günün çalışma modeline geçiyor Şirketler birer dört birer günün çalışma modeline geçiyor
Akaryakıtta beklenen indirim haberi geldiAkaryakıtta beklenen indirim haberi geldi

.

Leave a Comment